Finansal hizmetler devi Citigroup'un yakın tarihli bir araştırma raporu, Ethereum'un yaklaşmakta olan “Birleştirme” protokol yükseltmesinin etkileri hakkında konuşuyor.

$ETH: Citigroup, Ethereum

Finansal hizmetler devi Citigroup'un yakın tarihli bir araştırma raporu, Ethereum'un yaklaşmakta olan “Birleştirme” protokol yükseltmesinin etkileri hakkında konuşuyor.

Ethereum ağının iş kanıtından hisse kanıtına geçiş yaptığı Ethereum’un “Birleştirme” hard forkunun 15 Eylül civarında gerçekleşmesi bekleniyor.

Ethereum Vakfı, Birleştirmeyi şöyle açıklıyor:

“Birleştirme, Ethereum'un mevcut yürütme katmanının  bugün kullandığımız Mainnet  yeni hisse kanıtı konsensüs katmanı olan Beacon Chain ile birleştirilmesini temsil ediyor. Enerji yoğun madenciliğe olan ihtiyacı ortadan kaldırır ve bunun yerine kazıklı ETH kullanarak ağı güvence altına alır. Ethereum vizyonunu gerçekleştirmede gerçekten heyecan verici bir adım   daha fazla ölçeklenebilirlik, güvenlik ve sürdürülebilirlik.

"Başlangıçta İşaret Zincirinin Mainnet'ten ayrı olarak gönderildiğini hatırlamak önemlidir. Ethereum Mainnet  tüm hesapları, bakiyeleri, akıllı sözleşmeleri ve blok zinciri durumu ile  Beacon Chain, Proof of Stake kullanarak paralel olarak çalışırken bile, iş kanıtı ile güvence altına alınmaya devam ediyor. Yaklaşan Birleştirme, bu iki sistemin nihayet bir araya geldiği ve iş kanıtının kalıcı olarak hisse kanıtı ile değiştirildiği zamandır.

“Bir benzetme düşünelim. Ethereum'un yıldızlararası bir yolculuğa pek hazır olmayan bir uzay gemisi olduğunu hayal edin. Beacon Chain ile topluluk, yeni bir motor ve sertleştirilmiş bir gövde inşa etti. Önemli testlerden sonra, yeni motoru eski uçuş ortası için çalışırken değiştirme zamanı neredeyse geldi. Bu, yeni, daha verimli motoru mevcut gemiyle birleştirecek, ciddi ışık yılı harcamaya ve evreni ele geçirmeye hazır olacak.”

CoinDesk tarafından hazırlanan bir rapora göre, geçen hafta Citigroup, "daha düşük enerji yoğunluğunu, deflasyonist bir varlığa geçişi ve" parçalama yoluyla daha ölçeklenebilir bir geleceğe giden potansiyel bir yol haritasını içeren Birleştirmenin etkilerine bakan bir araştırma raporu yayınladı. '

CoinDesk raporu şöyle devam etti:

“Birleştirme, blok süresinin 13 saniyeden 12 saniyeye düşeceği ve bunun ücretlerde küçük bir düşüşe ve hızda artışa neden olabileceği anlamına geliyor” dedi. Yıl ve eter (ETH) sonunda deflasyonist hale geldiğinde, bu bir değer deposu olarak token için durumu iyileştirebilir…

Banka, PoS'a geçişin, ETH'yi nakit akışlarıyla 'getiri getiren bir varlığa' dönüştürdüğünü ve bunun ağ için bir gelir biçimi olarak yorumlanabileceğini söyledi. Banka, potansiyel nakit akışlarına sahip olmanın şu anda blok zinciri için mevcut olmayan bir dizi değerleme yönteminin kullanılmasına izin vereceğini ekledi… Ethereum hem getiri sağlayan hem de deflasyonist olacağı için, en yüksek blok zinciri olma olasılığı daha düşük verim. Notta, 'gelişmiş değer deposu özellikleri' göz önüne alındığında, kilitlenen toplam değerin artan bir miktarının güvence altına alındığı ve işlem gördüğü yer olması daha olasıdır, dedi…

“Birleştirme Sonrası ETH, enerji harcamasının %99,95 oranında azalması beklendiğinden, nispeten enerji verimli ve çevre dostu bir kripto varlığı olarak görülebilir.”

11 Ağustos'ta önde gelen MIT AI Araştırmacısı Lex Fridman, Ethereum yaratıcısı Vitalik Buterin ile bir sohbet ettiğini söyledi. İlginç bir şekilde, özellikle abartmaya veya abartmaya meyilli olmayan Friedman, Birleştirmeyi “kripto tarihinde önemli bir an” olarak nitelendirdi.

21 Temmuz'da Buterin, Fransa'nın Paris kentinde düzenlenen yıllık Ethereum Topluluk Konferansı'nda (EthCC) “Ethereum protokolünün uzun vadeli geleceği” hakkındaki düşüncelerini paylaştı.

Buterin konuşmasına şöyle başladı:

"Etheruem protokolü şu anda bu uzun ve karmaşık geçişin ortasında ve birçok yönden çok daha güçlü ve sağlam olan bir sistem olma yolunda bir geçiş, değil mi?

“Geçen yılın sonunda, bu tür güncellenmiş yol haritası belgesini yayınladım, burada Ethereum protokol ülkesinde meydana gelen bu büyük beş kategoriden bahsettim, burada birleşme, dalgalanma, sınır ve sonra biraz. Aşağısı tasfiye ve savurganlık olacak, değil mi?

“Birleştirme, hissenin kanıtıdır. The Surge parçalanıyor ve The Verge Verkle Trees, The Purge durum süresinin dolması ve eski tarihin silinmesi gibi şeyler ve The Splurge temelde diğer tüm eğlenceli şeyler.”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ