Ethereum test ağı Zhejiang, stake edilmiş ETH çekme işlemlerini başarıyla gerçekleştirdi.

ETH Ekosistemi İçin Süper Önemli Güncellemeyi Uygulamak İçin Ethereum Yükseltmesi Yolunda İlerliyor

Ethereum test ağı Zhejiang, stake edilmiş ETH çekme işlemlerini başarıyla gerçekleştirdi.
Test ağı, Şanghay yükseltmesine yönelik üç kostümlü provadan ilkidir.

Ethereum ekosistemi, bir test ağı olan Zhejiang'ın ilk stake edilmiş ETH çekimlerini işleme koymasıyla, tam özellikli bir stake-of-stake ağına tarihi geçişine bir adım daha yaklaşıyor. Geliştiricilerin ve kullanıcıların test kodu, ana blok zincirinin kopyaları olan test ağları ile uygulamalarına değiştirildi. İlk test ağı yükseltmesinin ardından Sepolia ve Goerli güncellemeleri gelir.

Ethereum Testnet Zhejiang, Stake Edilmiş ETH Para Çekme İşlemleri Yürütüyor

Sistemdeki işlemleri izleyen bir kaşif web sitesine göre, Ethereum test ağı Salı günü erken saatlerde para çekme işlemini gerçekleştirdi. Bu, geçen hafta lansmanından sonra oldu. Ayrıca, yükseltme epoch 1350'de 15:00 UTC'de tetiklendi ve 15:13 UTC'de sona erdi.

Zhejiang yükseltmesi, Şanghay güncellemesine hazırlık için bir kostümlü prova olarak tasarlandı. Şangay güncellemesinin Mart ayında gerçekleşmesi bekleniyor ve bu, geçen yıl Eylül ayında POS'a geçişinden bu yana blok zincirinin ilk büyük yükseltmesi. Geçişin ardından Ethereum, çalışma kanıtı protokolüne kıyasla daha enerji verimli hale geldi.

Hard fork'tan sonra, ağ doğrulayıcıları 16 milyon stake edilmiş ETH'yi çekme erişimine sahip olacak. Ethereum, Birleşmeden sonra madencilerin yerine doğrulayıcıları kullanmaya başladı. Doğrulayıcıların, blok doğrulama prensesine katılabilmeleri için zincirle 32 ETH paylaştırmaları gerekiyordu. Ether ne kadar fazla stake edilirse, bir sonraki Ethereum işlemleri bloğunu "teklif etmek" için doğrulayıcıların o kadar fazla seçilmesi muhtemeldir. Ayrıca belirli ağ ödüllerine de açıktılar.

Doğrulayıcılar Nakit Çıkışının Eşiğinde

Özellikle, Ethereum ekosistemi doğrulayıcılara tahakkuk eden ödüllerin yanı sıra stake edilmiş ETH'lerinin zincirde başka bir güncelleme olana kadar kilitleneceğini bildirdi. Bu katılımcılar, Aralık 2020'de "Beacon Chain"in piyasaya sürülmesinden bu yana ETH staking yapıyor ve ödülleri topluyor. Beacon Chain'in lansmanı, Birleşme için ilk adımdı. Yıllarca ETH stake ettikten sonra, doğrulayıcılar sonunda paylarını nakde çevirebilirler.

En son Ethereum test ağında CoinDesk ile konuşan Ethereum Foundation'dan bir DevOps mühendisi şunları söyledi:

Zhejiang test ağında, yürütme yüküne kısmi ve tam para çekme işlemlerinin yanı sıra BLS değişiklikleri dahildir. Başarılı bir çatalımız var.

Güncellemenin Ethereum ekosistemi üzerindeki olası etkisi konusunda şüpheler var. Bazıları Şangay yükseltmesinin daha fazla stakingi teşvik edebileceğine inanırken, diğerleri hard fork bittiğinde paralarını çekmek için acele edebilecek stakerların baskısı nedeniyle ETH fiyatının düşebileceğini söylüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ