6 Ağustos Cumartesi günü, Flashbots'ta Strateji Lideri olan popüler takma adlı kripto analisti "Hasu", Ethereum'un "Merge" hard fork'u ki bu, ağ, iş kanıtından hisse kanıtına geçiş yapıyor.

6 Ağustos Cumartesi günü, Flashbots'ta Strateji Lideri olan popüler takma adlı kripto analisti "Hasu", Ethereum'un "Merge" hard fork'u  ki bu, ağ, iş kanıtından hisse kanıtına geçiş yapıyor.

Flashbots, "Maksimal Çıkarılabilir Değer (MEV) çıkarma tekniklerinin olumsuz dışsallıklarını azaltmak ve MEV'nin Ethereum gibi durumsal blokajlara neden olabileceği varoluşsal risklerden kaçınmak için çalışan bir araştırma ve geliştirme kuruluşudur." Ana odak noktası “MEV çıkarımı için izinsiz, şeffaf ve adil bir ekosistemi mümkün kılmaktır.”g MEV Gelirinin Adil Yeniden Dağıtılması.

Ethereum Vakfı, Birleştirmeyi şöyle açıklıyor:

“Birleştirme, mevcut Ethereum yürütme katmanının  bugün kullandığımız Mainnet  yeni hisse kanıtı konsensüs katmanı olan Beacon Chain ile birleştirilmesini temsil ediyor. Enerji yoğun madenciliğe olan ihtiyacı ortadan kaldırır ve bunun yerine kazıklı ETH kullanarak ağı güvence altına alır. Ethereum vizyonunu gerçekleştirmede gerçekten heyecan verici bir adım .Daha fazla ölçeklenebilirlik, güvenlik ve sürdürülebilirlik.

Kaynak: Ethereum Vakfı

"Başlangıçta İşaret Zincirinin Mainnet'ten ayrı olarak gönderildiğini hatırlamak önemlidir. Ethereum Mainnet  tüm hesapları, bakiyeleri, akıllı sözleşmeleri ve blok zinciri durumu ile  Beacon Chain, Proof of Stake kullanarak paralel olarak çalışırken bile, iş kanıtı ile güvence altına alınmaya devam ediyor. Yaklaşan Birleştirme, bu iki sistemin nihayet bir araya geldiği ve iş kanıtının kalıcı olarak hisse kanıtı ile değiştirildiği zamandır.

“Bir benzetme düşünelim. Ethereum'un yıldızlararası bir yolculuk için pek hazır olmayan bir uzay gemisi olduğunu hayal edin. Beacon Chain ile topluluk, yeni bir motor ve sertleştirilmiş bir gövde inşa etti. Önemli testlerden sonra, yeni motoru eski uçuş ortası için çalışırken değiştirme zamanı neredeyse geldi. Bu, yeni, daha verimli motoru mevcut gemiyle birleştirecek ve bazı ciddi ışık yılı harcamaya ve evreni ele geçirmeye hazır olacak.”

5 Ağustos'ta CoinDesk, TRON kurucusunun kısa süre önce "Eylül ayında beklenen birleşmenin ardından mevcut Ethereum ağında geliştirmeyi destekleyeceğini" söylediğini bildirdi.

CoinDesk raporu şöyle devam etti:

"Geliştiriciler, bir iş kanıtı  PoW  sisteminden uzaklaşmanın ağı çok daha ucuz, daha hızlı ve çevre dostu hale getireceğini söylüyor. Ayrıca, blok zincirine kaynak sağlamak için Eter (ETH) tokenleri ile ödüllendirilen Ethereum madencileri için bir gelir akışının sonu anlamına gelecektir. Verilere göre madenciler yalnızca Temmuz ayında 620 milyon doların üzerinde eter üretti ve bu da The Merge'i önemli miktarda nakit için bir ölüm çanına benzetti.

"Bu, bazı önde gelen Çinli madencilerin bir hard fork önermesine neden oldu, bu nedenle Ethereum The Merge'den geçip stakers tarafından onaylansa bile, madenciler zincirin yeni ayrılmış bir PoW versiyonunu desteklemeye devam edecekler - teorik olarak finansal durumlarını koruyabilecek bir hareket.

Aynı gün Cointelegraph, "Kore'deki BUIDL Asia etkinliğinde konuşan Vitalik Buterin, USDC ve USDT gibi merkezileştirilmiş stablecoin'lerin gelecekteki hard fork'larda önemli karar vericiler olacağını" söyledi ve bunun olacağına dair "herhangi bir belirti görmemişti". Gelecek ay gerçekleşmesi beklenen  Merge hard fork'unu etkiler.

Her neyse, dün “Hasu”, bazı madencilerin PoW konsensüsünü kullanan yeni bir Ethereum çatalı oluşturmaya yönelik bu iddia edilen girişimi hakkında konuşmak için Twitter'a gitti:

Şöyle devam etti:

büyük bir stabilcoin'in eth2 üzerinden bu çataldaki itfaları onurlandırma şansı %5 değil, %1 değil, soğuk bir sıfır. aksini söyleyen herkes dolandırıcıdır.Birleştirmede bir şeyler ters giderse, sorunlar çözülene kadar ertelenir ve ardından birleştirme birkaç hafta sonra gerçekleşir.Madenciler dışında eth topluluğunda hiç kimse kanıt üzerinde kalmak istemez. İş  bu çatal zinciri dev bir perakende tuzağı olacak. Madenciler, borsalar, yatırımcılar, hepsi kendi çıkarları için konuşmaya çalışıyorlar.

“Kimse ethpow kullanmak veya inşa etmek istemez. Etc, Bch ve Bsv çatallarını inceledim ve bunlar aslında kendi topluluklarını bölüyordu. Her durumda, azınlıkları kısa vadeli bir ticaret için değil, gerçek inananlardı. Ethpow bu desteğin %1'ine sahip değil.Kripto, yalnızca perakende satış yapmak için var olan kötü projelerle dolu, ancak bu onları desteklemeyi uygun kılmıyor.  Hayalet zincirlerin hala var olduğu gerçeği bu noktayı doğrulamaz. Günümüzde çoğu alt zincir Ethereum çatalı olsa da, hiçbiri Ethereum durumunu çatallamamıştır. Düşünmedikleri için değil, tamamen aptalca bir fikir olduğu için”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ