Koronavirüs yardım çabaları için bağış veya bağış toplamaya çalışan kripto para birimlerinin çoğalması devam ediyor.

ETH Tabanlı Geliştirici Kitle Fonlaması Platformu, Corona Virüsüyle Mücadeleye Katılıyor

Koronavirüs yardım çabaları için bağış veya bağış toplamaya çalışan kripto para birimlerinin çoğalması devam ediyor. Ethereum tabanlı kitle fonlaması platformu Gitcoin, koronavirüs ile ilgili girişimlere en az 50.000 dolarlık kalkınma hibesi vaat ederek bu eğilimi geliştiriyor.

14 Mart'ta Gitcoin, beşinci bağış turunun “halk sağlığı” girişimlerine yönelik 50.000 $ 'lık bir taahhüde sahip olduğunu tweetledi. Ancak, birden fazla çabaya yeterli fon dağıtmak amacıyla en az 100.000 $ 'a ulaşmaya çalışıyor.

Gitcoin halk sağlığı projeleri için 100.000 dolarlık fon istiyor

Proje kamuoyunu ilgili sağlık projelerini Gitcoin'e göndermeye davet ederek, başvuruların ortak kuruluşlarla birlikte “duruma göre” inceleneceğini belirtti.

Gitcoin’in beşinci bağış turu için finansman, 23 Mart’ta başlayacak - geçen haftaki piyasadaki aşırı oynaklık nedeniyle 16 Mart’tan bir hafta gecikecek.

Bununla birlikte, Gitcoin platformunun temelini oluşturan birden fazla teknoloji, kripto pazarının erimesinin ardından hala zorluklarla karşı karşıya - Ethereum şu anda yüksek işlem ücretleri yaşıyor.

14 Mart'ta, blockchain tabanlı merkezi olmayan bilgi işlem ağı Golem, insanların yedek hesaplama kaynaklarını potansiyel uyuşturucular ve terapiler de dahil olmak üzere COVID-19'da araştırmaya yönelik aşırı hesaplama gücünü bir araya getiren bir girişim olan Folding at Home’a yönlendirdiğini savundu.

Blockchain platformu Tezos (XTZ) ayrıca yüzlerce XTZ'den oluşan bağış odaklı bir ödül havuzu düzenleyerek Folding at Home’u teşvik etti. 30 Mart itibariyle bu fonları en iyi performans gösteren Folding at Home katılımcısına verecekler.

Diğer kripto projeleri, blockchain tabanlı eğitim platformu Odem ile coronavirüs yardım çabalarına yardımcı olmak için teknolojilerini ücretsiz olarak sunarak, pandemi sonucu müfredat kesintileriyle karşı karşıya olan eğitim kurumlarına platformunu özgürce sunuyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ