Kripto para piyasası üreticisi Cumberland'a göre, kurumsal yatırımcılar, fiyatı daha büyük pazardan daha iyi performans göstermek için yükselirken, piyasa değeri bakımından ikinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum'a ($ETH) bankacılık yapıyor.

Kripto para piyasası üreticisi Cumberland'a göre, kurumsal yatırımcılar, fiyatı daha büyük pazardan daha iyi performans göstermek için yükselirken, piyasa değeri bakımından ikinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum'a ($ETH) bankacılık yapıyor.

Cumberland'ın ticaret başkanı Johan Van Bourg'a atfedilen Twitter'daki bir gönderiye göre, Ethereum'un fiyatındaki tırmanış son zamanlarda yaşanan düşüşe rağmen devam etti. ETH'nin fiyat hareketi tarihsel olarak teknik ve son derece makro korelasyonlu olsa da, Cumberland en son hamlesinin “kripto-temel” olduğunu iddia ediyor.

Piyasa yapıcı, 6 Temmuz'da Sepolia test ağının başarılı bir Stake Kanıtı birleştirmesinin "sonbahar başında bir ana ağ birleşimi için" koşulları oluşturduğunu belirtti. Ethereum Merge, ağın mevcut ana ağının Beacon Chain'in PoS mekanizmasıyla nasıl birleşeceğini detaylandırarak, parçalama gibi yaklaşan ölçekleme iyileştirmelerinin önünü açıyor. Değişikliğin Ethereum'un enerji kullanımını %99,95 oranında azaltması bekleniyor.

Ethereum Birleşme Üzerine Bahis Yapıyor

Bir PoS Uygulayıcı Çağrısında, Ethereum Vakfı'nda bir Ethereum protokolü destek geliştiricisi olan Tim Beiko, Birleştirmenin Eylül ayında gerçekleşeceğini öngördü. Beiko'ya göre, Birleştirme zaman çerçevesi zamanla değişecek gibi görünüyor.

Cumberland, Ethereum'un eyleminin "iklim değişikliği konusunda endişelenen insanlar için de önemli" olduğuna dikkat çekerek, "verim taşıyan, deflasyonist, mega sermayeli bir varlığın geliştirilmesi büyük bir olaydır" diye devam etti.

İşletmeye göre "iğneyi değiştirmek için fazla akış gerekmiyor" ve Ethereum'a portföy tahsisleri "çok fazla kalabalık değil". Alım/satım oranları, tezgah üstü (OTC) ticaret masasında akışın görüldüğünü göstererek uzun süredir eğiliyor.

Ethereum bir "dünya bilgisayarı" ve "büyük vaatlerle küresel yerleşim katmanı" olduğu için, piyasa yapıcıya göre, oynaklık "tehlikeli" olsa da "gerekçesiz değil". Ayrıca, "bir geri tepme satın almanın, düşen bıçağı yakalamaktan her zaman daha kolay" olduğunu da kaydetti.

Cumberland'ın açıklamaları, kısmen blok zincirinin Birleşmeden geçeceği gün için projeksiyon nedeniyle, fiyatı geçen hafta arttığı için Ethereum balinalarının daha fazla dijital para birimi almaya başladığı bir zamanda geldi.

Ethereum Fiyatı Yükseliyor

Tradingview'den alınan verilere göre, Ethereum'un fiyatı son 30 günde %50'den fazla arttı ve sadece yaklaşık %16 yükselen lider kripto para birimi Bitcoin'i geride bıraktı.

Ethereum Vs. AMERİKAN DOLARI. Kaynak: Tradingview.com
Ethereum'un fiyatı, yazı yazılırken yaklaşık 1.050 dolardan 1.600 doların üzerine çıktığında, ETH balinaları birikim oranlarını artırdı. Sonuç olarak, zincir içi analitik şirketi IntoTheBlock'a göre, artık kripto para biriminin dolaşımdaki arzının yüzde 22,4'ünden fazlasını kontrol ediyorlar.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ