Teknik incelemenin Aralık 2020'de yayınlanmasından bu yana Ethanim, Ethanim'in tasarım fikrini, teknik mimarisini ve ekosistem geliştirme stratejisini derinlemesine sergilemek için 8 Şubat'ta Japonya'nın başkenti Tokyo'da resmi olarak bir lansman etk

Teknik incelemenin Aralık 2020'de yayınlanmasından bu yana Ethanim, Ethanim'in tasarım fikrini, teknik mimarisini ve ekosistem geliştirme stratejisini derinlemesine sergilemek için 8 Şubat'ta Japonya'nın başkenti Tokyo'da resmi olarak bir lansman etkinliği düzenleyecek. Etkinliğe oyun, animasyon ve blockchain endüstrilerinin yanı sıra finansal kuruluşlardan birçok Japon uzman davet edilecek.

Lansman etkinliği, blockchain'in güvenilir bilgi işlem teknolojisi aracılığıyla metaverse endüstrisine yeni yenilikler getiren, merkezi olmayan metaverse uygulamasına odaklanacak.

Blockchain teknolojisi ilerledikçe, çeşitli biçimlerde yeni uygulamalar ortaya çıkıyor. NFT'ler, dijital sanat eserleri için benzersiz bir değerleme temin ediyor ve bu sayede doğrulanmış sahiplik sağlıyor. Bu önemli gelişme, değer teyidine ve ağ iletimine izin veriyor. Ana Metaverse yavaş yavaş ortaya çıkıyor.

Öte yandan Asıl Metaverse, şu anda geleneksel blockchain oyunları tarafından temsil edilen Metaverse ile ilgili uygulamalarda tam bir ademi merkeziyetçilik talep ediyor. Devasa oyun uygulamalarının gerektirdiği karmaşık hesaplamaları yapmadıkları göz önüne alındığında, blockchain’de dağıtılan tokenler ve NFT’ler ile birlikte, bu oyunlar aslında merkezi bir sunucuda hayata geçiriliyor. Öte yandan uygulamalar, bu tokenlerin ve NFT'lerin dağıtımını yönetiyor. Oyun yapımcıları, kuralları istedikleri gibi değiştirme, hatta oyunlar kapatıldığında kamuoyundan kaybolma yeteneğine sahip oldukları için, oyuncular önemli varlık kayıplarına maruz kalabilir veya tüm varlıklarından mahrum kalabilirler.

Framework Gibi Güvenilir Bilgi İşlem

Yalnızca Metaverse uygulamaları için oluşturulan Ethanim, kendi geliştirdiği bir blockchain’e odaklanan tamamen yeni bir konsept sunuyor. Bu on yıllık güvenilir bilgi işlem yöntemiyle güçlendirildiğinde, düğüm sayısı, işlem karmaşıklığı veya diğer faktörlerden bağımsız olarak düğümler neredeyse hiçbir zaman fikir birliğine varmıyor. Bu yapı, yalnızca birden fazla merkezi olmayan büyük uygulamanın eşzamanlı dağıtımına ve çalışmasına izin vermekle kalmıyor, aynı zamanda tek bir merkezi olmayan uygulamanın çok sayıda eşzamanlı kullanıcı tarafından kullanılmasını da teşvik ediyor.

Ayrıca, snapshot çoğaltma tekniğini kullanarak Ethanim, verileri belirli bir zamanda göründüğü gibi dağıtıyor. Geliştiriciler uygulama kurallarını değiştirse ve hatta uygulamaları geçersiz kılsa bile, topluluğun herhangi bir üyesi uygulamaları herhangi bir zamanda herhangi bir duruma geri yükleyebilir. DAO kisvesi altında Ethanim, Metaverse'e ölümsüzlük vererek kullanıcı etkinliği verilerinin, dijital varlıkların ve sanal kimliklerin asla kaybolmamasını sağlar.

Çok Boyutlu İşlem ve Varlık Değişimi

Ethanim, tam ademi merkeziyetçilik felsefesiyle bir dizi yeni fikre ilham veriyor. Metaverse oyun uygulamalarının yeni sürümleri, kullanıcılar uygun gördükleri şekilde özelleştirme yeteneğine sahip oldukları için ortaya çıkmaya devam ediyor. Varlıkların uyumlu olduğu durumlarda, sanal avatarlar sürümler arasında geçiş yapabiliyor. Örneğin güncellenmiş sürümde, dalış ve uçma gibi ek beceriler, yürüyen bir avatara eklenebiliyor.

Çeşitli uygulamalarda NFT'ler, her biri kendi özelliklerine sahip çeşitli şekil ve boyutlarda gelir. Örneğin, bir oyun avatarı profil fotoğrafı olarak görünebilir veya bir mal olarak satılabilir.

Başlangıçta, Ethanim sistemi geliştirildi, güncellendi ve bağımsız bir kâr amacı gütmeyen kuruluş olan Ethanim Vakfı tarafından yönetildi. Güç, dava ilerledikçe, tüm topluluk üyeleri tarafından ortak yönetim nihai hedefi ile, topluluk seviyelerine giderek daha fazla devredilecektir.

1900'lerin ortalarından bu yana insan toplumu, bilgisayarlar ve internet ile karakterize edilen dijital uygarlığın ilk aşamasına geçiyor. Son yarım yüzyıldan itibaren, dijital toplum daha yüksek bir varoluşa doğru ilerliyor - Metaverse.

 

More about Ethanim:
Website: https://www.ethanim.network/#/

Twitter:https://twitter.com/Ethanim_Network

Telegram: https://t.me/Ethanim_Network

Discord:https://discord.gg/Uzkat3zarz

Medium:https://ethanimnetwork.medium.com/

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ