Crypto analytics firması Glassnode, piyasadaki en büyük ikinci kripto para biriminin arzının % 80'inin 10 Haziran'da kar elde ettiğini bildirdi.

Ether Arzının % 80

Crypto analytics firması Glassnode, piyasadaki en büyük ikinci kripto para biriminin arzının % 80'inin 10 Haziran'da kar elde ettiğini bildirdi.

10 Haziran itibariyle kripto analitik firması Glassnode'e göre, Ether arzının % 80'inden fazlası kârlıydı ve bir fiyat düşüşü korkusuna yol açtı.

Glassnode, Ethereum (ETH) kârının yüzdesinin bir yıl içinde üçüncü kez % 80'e ulaştığını gösteren bir grafik yayınladı ve şunları söyledi: “Ethereum'un kardaki arzının% 80'in çok üzerinde olması, ETH'nin fiyatı 700 dolar civarındaydı. ”

Grafik, şu anda ETH arzının yüzde kaçının son taşındığı zamandan daha yüksek bir değere sahip olduğunu göstermektedir. Metrik, geçtiğimiz yıl diğer iki durumda % 100 işaretine yaklaştığında, bunu dik bir düzeltme izledi.

Firma, cüzdan sözleşmelerini değil, yalnızca Harici Hesaplar (EOA) kapsamındaki verileri açıklığa kavuşturdu.

Yatırımcılar yüksek fiyatlarla satıyor

Mayıs ayında 250-252 dolar arasında bir ETH fiyatı yükseliş momentumu için ilk önemli gösterge olabilir, ancak karda arzın % 80 veya daha fazlasına sahip olmak tarihsel olarak sürdürülemez olmuştur.

 Metrik % 80'in üzerine çıktığında ETH'nin fiyatı 10 Haziran'da 250 dolara yükselse de, ikinci sıradaki kripto para birimi o zamandan beri düşüş eğilimi gösterdi ve 11 Haziran'da % 8,4 düşerek 229 dolara düştü.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ