Ether opsiyon işlemleri, kripto pazarında büyümeyi artıran yeni yakıt olabilir. 150 milyon dolarlık bariyeri ilk kez kırdı.

Ether Options

Ether opsiyon işlemleri, kripto pazarında büyümeyi artıran yeni yakıt olabilir. 150 milyon dolarlık bariyeri ilk kez kırdı.

Ether ilk olarak sadece Ethereum platformunun kullanıcılarına platformda geliştirilen uygulamalarla kullanmak için bir cüzdan olarak hizmet etmeye gelse de, yakın geçmişte Bitcoin (BTC) için açık bir rakip olarak ortaya çıktı.

ETH seçenekleri en çok Mart 2019'da Deribit'in, opsiyonlar, vadeli işlemler ve kalıcılar da dahil olmak üzere Ether türevlerini piyasaya sürmesiyle ortaya çıktı. Neredeyse bir yıl sonra, Bitcoin ikiye bölme ve kripto parasının genel 2020 fiyat rallisinden sonra, Ether opsiyon işlemleri endüstrinin altcoin tarafından ortaya çıkan ana gelişme oldu.

Piyasadaki bu yeni fırsattan yararlanmak için Chicago merkezli kripto borsası ErisX, ikinci çeyrekte Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu tarafından bile düzenlenecek olan ilk ABD merkezli Ether vadeli işlem sözleşmelerini başlattı. Malta merkezli borsa OKEx, alana girmek için Ether seçeneklerini başlattı ve Haziran ayında piyasaya sürüldüklerinden beri ticaret çekiciliği kazandı.

 Kripto türev analiz şirketi Skew'in Şubat ayında gözlemlediği gibi, yatırımcılar BTC'ye karşı sabitlendiğinde bu pazarda büyüme beklediler. Altı aylık süre boyunca ETH / BTC yayılımını gözlemleyerek, paradaki zımni oynaklık altı ayın en yüksek seviyesi olan% 22'ye yükseldi. Zımni oynaklık, yatırımcıların öngördüğü getirilerin standart sapmasıdır ve piyasanın gelecekte bir varlığın ne kadar riskli olacağı beklentisini temsil eder. Artış, yatırımcıların önümüzdeki altı ay içinde BTC ile karşılaştırıldığında ETH'nin fiyatında (her iki yönde) daha yüksek yüzde değişimler beklediklerini ima etti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ