Dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi Ether, Çarşamba günü tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı .

Dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi Ether, Çarşamba günü tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı . Bitcoin rallisini yakaladı .Daha geniş blok zinciri benimseme haberlerine devam etti.

. Ethereum blok zinciri ağını destekleyen Ether tokeni bugün 4.643 dolara kadar yükseldi ve önceki günün 4.600 dolarını aştı . Haftanın kazancını %10'un üzerine çıkardı. Kripto para birimleri, Bitcoin rallisini takip etti.

Bitcoin Bu Yıl %117, Ether  İse Altı Kat Arttı

Bitcoin, piyasa değerine göre dünyanın önde gelen kripto para birimi 20 Ekim'de 67.016.5 $'lık rekor seviyeye ulaştığından beri, Katman 1 ağları olarak bilinen blok zinciri ağlarının temel katmanındaki diğer tokenler ivme kazandı. Bitcoin (BTC) 63.078 dolar civarında işlem görüyordu ve bu yıl yaklaşık %117 artarken, Ether altı kat arttı. Dijital varlık platformu OSL'nin Genel Müdürü ve Küresel Ticaret Başkanı Ryan Rabaglia, "Eylül sonundaki piyasa tersine döndüğünden beri, eterin gücü BTC ve diğer ana dallarla birlikte adım adım ilerliyor."

Ethereum, Son Piyasa Aktivitelerinden İvme Kazanmaya Devam Ediyor

Bankalar tarafından kripto para biriminin benimsenmesi, sanal oyun platformlarında değiştirilemez tokenlerin büyümesi, Bitcoin vadeli işlemlere dayalı ABD ETF'lerinin piyasaya sürülmesi ve yatırımcılar arasında belirsiz bir faiz oranı ortamında çeşitlendirme ihtiyacı hakkında sürekli olumlu haber akışı, birkaç blok zincirini zorladı. Bitcoin ve Ether dahil olmak üzere tokenler Ekim ayından bu yana yükseldi. Facebook Inc, paylaşılan bir sanal ortam olan “metaverse” oluşturmaya odaklanmak için kendisini Meta olarak yeniden markalaştırdıktan sonra daha küçük tokenler artan bir ilgi görüyor. Daha önce, Avustralya'nın en büyük bankası Commonwealth Bank of Australia, ülkenin Çarşamba günü perakende müşterilere kripto hizmetleri sunan ilk banka olacağını söyledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ