Yeni yıl Ethereum için iyi geçti; ETH, yılın başından iki hafta sonra neredeyse % 42 oranında arttı.

Yeni yıl Ethereum için iyi geçti; ETH, yılın başından iki hafta sonra neredeyse % 42 oranında arttı. Ancak, kripto para o zamandan beri değer kaybetti ve daha da düşebileceğine dair işaretler var. Yazının yazıldığı sırada, CoinMarketCap, son 24 saat içinde 10.1 milyar dolarlık ETH ile işlem gören 17.42 milyar doların üzerinde piyasa değerine sahip Ethereum'u gösterdi.

Ethereum 6 saatlik grafik

ETH, geçen yılın Aralık ayının sonundan bu yana yükselen bir kanal oluşumunda ilerliyor. Kanallar genellikle devam örüntüleri olmakla birlikte, ETH'nin daha sonra ortadaki üst eğilim çizgisine dokunamaması örüntüde bir zayıflık gösterebilir. Ayrıca, 50 hareketli ortalamanın en son fiyat mumunun üzerinde hareket ettiği görülmüş durumda. Bu da ETH'nin aşağı doğru kırılacağı anlamına gelebilir.

6 saatlik 200-MA, fiyat çizgisinin altında hareket ediyordu, bu da biraz daha kısa vadede daha yükselen bir senaryoyu gösterebilir. Ticaret hacmi, fiyat trend çizgilerine dokundukça arttı ve önümüzdeki birkaç gün içinde satış hacmindeki artış, hacim profilinde daha yüksek bir hacim düğümüne inebilir. Ancak, 200-MA yükselmesiyle ETH kalıptan ayrıldıktan sonra fiyata destek sağlayabilir.

Bu bize % 23.6 Fibonacci geri çekilme hattında 144.6 dolarlık bir kırılma hedefi verir ve buradan geri dönen bir sıçrama, ETH'yi % 61.8 Fibonacci hattında 169.84 ila 165.4 $ arasında yükseliş hedef bölgesine gönderebilir.

1 günlük grafik

Daha yüksek bir zaman dilimi grafiğinde, ETH bir fraktal izliyormuş gibi görünüyor. Temmuz ve Ağustos aylarında küçük bir değer artışının ardından ETH, 'eve' benzeri bir kalıp oluşturdu ve bunu Eylül ayında bir düşüş izledi. Ethereum, bir kez daha aynı 'eve' kalıbına düşmeden önce Ekim ve Aralık arasında değerlerinin bir kez daha arttığını gördü. Bu, ETH'nin kısa vadede düşüş gösterebileceği ve Şubat ayına yükselmeye başlayabileceği fikrini güçlendiriyor.

Sonuç

Ethereum'un 6 saatlik grafikte artan kanal düzeninden, bu ayın sonuna kadar 144.64 $ 'a düşmesi bekleniyor. Bu, ETH'nin önceki fraktal boyunca hareket ettiği varsayılarak daha yüksek bir zaman çerçevesi içinde de doğrulanabilir. Kripto para, önümüzdeki aya girerken 165.4 $ ile 169.84 $ arasında 6h 200-MA sıçrayabilir ve Şubat ayı ortasına kadar 171 $ 'a yükselebilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ