Ethereum (ETH), 2023'te yeni bir ATH'ye ulaştıktan sonra 1.700 dolara dokunmaya başladı.

Ethereum 1.700 Doları Kırmaya Hazırlanıyor – MetaMask, Lido ve Rocket Pool ile Staking Başlatıyor

Ethereum (ETH), 2023'te yeni bir ATH'ye ulaştıktan sonra 1.700 dolara dokunmaya başladı.
MetaMask cüzdanı, Lido ve Rocket havuz staking hizmetlerini kullanan kullanıcılar için staking'i başlattı.

Piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum (ETH), yakın vadede yeni bir fiyat işaretine ulaşmaya hazırlanıyor. Belirgin bir yükseliş haftası kaydettikten sonra, Ethereum'un fiyat hareketi, varlık için gelecek vaat eden bir haftaya işaret ediyor ve bu, 1.700 $'lık yeni bir zirveye yükselişle sonuçlanabilir.

Ethereum (ETH), geçen yılın Kasım ayından bu yana ilk kez 1.400 doları kırarak yeni yıla son derece güçlü bir şekilde başlıyor. Altcoin, günü 1.405,35 $ fiyatla açtıktan sonra 12 Ocak'ta yeni fiyat işaretine ulaştı. Ethereum boğaları daha sonra fiyatları 1.432,28 dolara yükseltecekti.

Piyasa istihbarat platformu Santiment'in yakın tarihli bir tweet'inde vurgulandığı gibi, Ethereum yeni balina adreslerindeki artış sayesinde yeni fiyat seviyelerine ulaşmayı başardı.


Santiment, Ethereum ağının toplam 48.556 balina adresi kaydettiğini ekledi; Şubat 2021'den bu yana ilk kez kaydedilen en yüksek sayı.

Kısa bir süre sonra yükselişi bir fiyat düşüşü izlese de, Coinmarketcap verilerine göre Ethereum son 24 saat içinde %8,19 arttı. Bu raporun yazıldığı tarihte, varlık 1.530$'dan işlem görüyor.

Son 7 günde, boğalar ivme kazanmaya devam ederken Ethereum'un kazançları %21'e ulaştı. Altcoinler mevcut hızını korursa, Ethereum önümüzdeki birkaç gün içinde 1.700 dolara ulaşabilir.

Bu arada, "The Moon Carl" ve MartiniGuy gibi popüler kripto para birimi analistleri, altcoin sezonunun şimdiden hareket halinde olduğu görüşünde.

Altcoinler hareket halinde. Bu, uzun zamandır beklenen altcoin sezonunun başlangıcı mı?

- Aydan Carl (@TheMoonCarl) 9 Ocak 2023

Altcoin sezonu, altcoinlerin sürekli olarak Bitcoin'den daha iyi performans gösterdiği bir dönemi ifade eden, o dönemde kripto para birimi oyuncuları tarafından ortaya atılan bir terimdir.

Son 7 gün içinde, Polygon, Solana ve Cardano gibi altcoinler, fiyat değerinde toplu olarak Bitcoin'den daha iyi performans gösterdi ve kazançlar %22'den %68'e kadar çıktı.

Önümüzdeki haftalarda, yukarıda bahsedilen analistlerden biri, altcoinlerin sürekli olarak %50'ye varan kazançlar görebileceğini tahmin ediyor.

MetaMask, Lido ve Rocket Pool'u entegre eden staking özelliğini kullanıma sunuyor
Ethereum tabanlı belirteçleri ve NFT'leri destekleyen popüler Cryptocurrency cüzdanı MetaMask, Meta Mask portföyüne yeni bir özellik getiriyor. Kullanıcılar, Ethereum 2.0 ve diğer POS blok zincirlerini destekleyen iki büyük staking havuzu olan Lido ve Rocket Pool'u kullanarak kolaylıkla staking gerçekleştirebilir.

MetaMask'ın ürün müdürü Coindesk'e konuşan Abad Mian, "MetaMask Portfolio dapp aracılığıyla staking'e izin vererek, MetaMask kullanıcılarına staking sağlayıcılarıyla etkileşime geçmeleri için uygun bir yol sağlıyoruz" diye açıklıyor.

Kullanıcıların stake ettikleri Ethereum tokenlerinden elde ettikleri ödüllere, Mart ayında yaklaşan Ethereum Shanghai yükseltmesi başlayana kadar para çekme işlemleri için erişemeyeceklerini belirtmekte fayda var.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ