Ethereum'un blok zinciri, dünyanın en iyi dijital varlıklarından biri olmanın yanı sıra, blok zincir teknolojisine dayalı olarak faaliyet gösteren çok çeşitli merkezi olmayan uygulamaları ve işletmeleri alana dahil etmek üzere kolaylaştırıyor.

Ethereum 2.0 “Ana Ağı Temel Alan Girişimleri Asla Etkilemeyecek”

Ethereum'un blok zinciri, dünyanın en iyi dijital varlıklarından biri olmanın yanı sıra, blok zincir teknolojisine dayalı olarak faaliyet gösteren çok çeşitli merkezi olmayan uygulamaları ve işletmeleri alana dahil etmek üzere kolaylaştırıyor.

BlockTV ile yapılan yakın tarihli bir röportajda, Core Ethereum geliştiricisi Tim Beiko, Ethereum blockchain'in neden sektördeki işletmeler için en iyi seçenek olduğunu tartıştı.

Her ne kadar Quorum ve Corda gibi diğer büyük kuruluşlar da kurumsal çözümleri kolaylaştırsa da, Beiko Ethereum'un en iyi platformu sunduğunu belirtti çünkü ETH'nin platformu sektördeki en büyük yenilik miktarına tanıklık ediyor. Ekosistem ayrıca en güçlü araştırmacı ve geliştirici topluluklarından birine sahip:

“Ethereum'da akıllı sözleşmeler, stablecoinler ve en son DeFi gibi birçok yeni fikir ve konsept geliştirildi.”

Beiko, yenilikçi bir ekosisteme sahip olmanın yanı sıra ETH'nin, işletmelerin Ethereum'u tam potansiyele sahip bir şekilde nasıl kullanabileceğine dair bir spesifikasyon tanımlayan bir grup kuruluş olan Ethereum Enterprise Alliance'a da sahip olduğunu belirtti.

Ancak, Ethereum PoW'dan PoS'ye geçecek ve Beiko, anahtarın Ethereum ana ağına ve özel blok zincirine dayanan işletmeleri nasıl etkileyeceği konusunda sorgulandı.

Bu durumla ilgili herhangi bir endişenin, anahtarın kademeli olarak gerçekleşeceği ve aniden gerçekleşmeyeceği için minimum olduğunu açıkladı.

“Farklı aşamaları olacak ve bu gerçekleştikçe, tamamen otomatik olduğunda son aşamaya geçmek daha kolay ve sorunsuz hale gelecek.”

 Staking'i teşvik etmek ve ETH 2.0'a geçmek isteyen herhangi bir girişimin mümkün olacağını, ancak consensus algoritmasındaki değişiklik nedeniyle başa çıkmak için daha yüksek bir teknik engel olacağını ekledi. ETH 1.0 zincirindeki uygulamalarını biraz daha uzun süre tutmak isteyen muhafazakar işletmeler, ETH 2.0 işlevsellik açısından daha fazla deneyim kazanana kadar buna bağlı kalabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ