Daha ölçeklenebilir ve güvenli blok zincirine geçişin hayati bir parçası olmakla birlikte, Ethereum 2.0 yükseltmesi, stakerler, tutucular ve traderlar için bazı risklere neden olabilir.

Ethereum 2.0 Güvenli ve Ölçeklenebilir Olmalı, Ancak Kullanıcılar için Risk Oluşturmamalı

Daha ölçeklenebilir ve güvenli blok zincirine geçişin hayati bir parçası olmakla birlikte, Ethereum 2.0 yükseltmesi, stakerler, tutucular ve traderlar için bazı risklere neden olabilir.

Ethereum ağı için nihai ölçeklenebilirlik ve güvenliğin yanı sıra, yaklaşmakta olan Ethereum 2.0'ın bir PoS modeline yükseltilmesi, kullanıcılarına da ek yeni faydalar getirmeyi vaat ediyor.

Ether (ETH) satın almayı teşvik eden ana cazibe merkezlerinden biri, işlemlerin doğrulanması için pasif gelir elde etmeyi sağlayan bir stake modelidir. Ve burada, kullanıcılar iki farklı seçenek arasında seçim yapabilir: Birincisi 32 ETH yatırmak ve bir doğrulayıcı node yazılımı çalıştırmak ve ikincisi üçüncü tarafların havuzlarına katılarak node yatırmak veya çalıştırmak zorunda kalmadan staka yapmaya izin verir.

Ethereum topluluğunun % 66'sı, hala seçtiklerinden emin olamayan taraftarlar olduğu için rakamlar kendileri için konuşuyor. Bununla birlikte, umut verici faydalarla, yeni yükseltme bazı riskler de getirebilir. Yeni stake modeli, yatırım yapmayı, elinde bulundurmayı veya ticaret yapmayı seçenleri nasıl etkileyecek ve eski ağ ile madenciliği sürdürmeye karar verenler için olumsuz senaryolar ne olabilir?

Çoğu uzman, Ethereum 2.0'a yükseltmenin ETH'nin fiyatı ve işlem hacimleri üzerinde olumlu bir etkisi olacağına inanıyor. Stake, gerçekten ETH vadeli işlemlerini yapmak yerine alım-satım stratejisini tercih edenler için geniş yatırım beklentileri yaratabilir. Binance'ın CEO'su Changpeng Zhao'ya göre, stake ediciler, kullanıcıları piyasa satın alımları yapmaya ve limit satış emirleri belirlemeye teşvik ettiği için kripto para biriminin fiyatlarının dengelenmesine yardımcı olacak.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ