Ethereum 2.0, geçen hafta gerçekleşen test ağındaki bir bloğun ilk başarılı madenciliği ve doğrulamasıyla piyasaya sürülmeye yaklaşıyor.

Ethereum 2.0 İlk Başarılı Madenciliğini Gerçekleştirdi – Piyasaya Çıkma Yaklaşıyor

Ethereum 2.0, geçen hafta gerçekleşen test ağındaki bir bloğun ilk başarılı madenciliği ve doğrulamasıyla piyasaya sürülmeye yaklaşıyor.

Ethereum 2.0, mevcut, hesaplama açısından yoğun proof of work consensus mekanizmasının yerini proof of stake ile değiştiriyor. Ethereum 2.0'ın piyasaya sürülmesi, test ağındaki bir bloğun ilk başarılı madenciliği ve doğrulamasıyla bir adım daha yaklaştı. Çok sayıda tokenı olan kişilere, proof of stake modeli kapsamında işlemlerin doğrulanması için ücret ödenecektir. Model, büyük miktarda hesaplama gücü kullanarak blok oluşturma yönteminin yerini alıyor.

Ethereum 2.0'ın Temmuz ayında başlaması planlanıyor.

Bu yıl Temmuz ayında geçici olarak planlanan Ethereum 2.0'ın piyasaya sürülmesinden sonra çok daha hızlı ve ölçeklenebilir olması bekleniyor. Geliştirilmiş ölçeklenebilirlik, sharding uygulamasıyla elde edilecektir. Bu işlem, Ethereum ağını, şimdi olduğundan daha fazla işlem yapmak için daha küçük nodelara ayırıyor. Ethereum 2.0 üzerinde çalışan bir mühendislik ekibi olan Prysmatic Labs, Nisan ortasında Ethereum 2.0 Topaz test ağını piyasaya sürdü ve Sapphire adlı önceki test ağının yerini aldı. Bir test ağı, geliştiricilerin halka açılmadan önce bir blockchain'in kararlılığını ve işlevselliğini test etmesini sağlıyor. Topaz test ağı, Ethereum 2.0’ın ilk lansmanı için planlanan aynı ana ağ yapılandırmasını kullanır ve doğrulayıcıların, 2.0 ana ağ ile ihtiyaç duyulacak 32 ETH'nin tamamını kullanmasını gerektiriyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ