Ethereum, kripto para birimi listelerinde ilk 10 arasında en iyi performans gösterenlerden biri oldu. Gelişme tarafında bile, haberlerde çok şey yaşandı.

Ethereum 2.0’ın Gecikmeleri Olumlu Görünümü Engellemiyor

Ethereum, kripto para birimi listelerinde ilk 10 arasında en iyi performans gösterenlerden biri oldu. Gelişme tarafında bile, haberlerde çok şey yaşandı.

Ethereum 2.0 lansman tarihi henüz planlanmadı, büyük bir güncelleme ve bu yıl Ocak ayında piyasaya sürülecek olan Proof of stake aşamasına gçişi gecikti. Ancak bu, Ethereum topluluğunun ilgisini caydırmadı.

IntoTheBlock tarafından açıklanan istatistiklere göre, şu anda Ethereum blok zincirinde 667.83 milyon adres var ve bu rakam % 9.7'lik YTD artışını temsil ediyor. Bunlardan 30,26 milyon adresin ETH'de bir miktar dengesi vardı. Ayrıca bakiyesi en yüksek adres sayısı 30,48 milyon ETH'dir.

ETH 2.0’ın lansmanı yaklaşırken, Ethereum adres sayısı bakımından hızlı bir artış yaşadı. ETH’nin fiyatı 2018'de 1.400 dolar civarında bir ATH'ye ulaştığında, Ethereum adreslerinin sayısı 10 milyondan azdı. ETH'nin fiyatının o zamandan bu yana % 80'den fazla düşmesine rağmen, sıfır olmayan bakiye olan adreslerin sayısı  % 350 arttı.

Ayrıca, yazı yazılırken, Ethereum’un 6 ay-12 ay boyunca Aktif Arzı [1d MA] 3 ayın en yüksek seviyesi olan 20.653.710.315'e ulaşmıştı. Bu durum 2.0 ET lansmanını beklerken küçük ETH hodlers'larındaki artışa işaret etti.

ETH'nin kurumsal talebinin de arttığı gözlendi. Grayscale Investments alandaki önde gelen dijital varlık yöneticilerinden biri haline geldi ve Ethereum Trust, Mayıs ayı boyunca oldukça sabit bir fiyat hareketine rağmen talepte önemli bir artış kaydetti.

İlginç bir şekilde, topluluktaki yükseliş görünümünün güçlü bir göstergesi de Ethereum'da günlük 'Gaz' kullanımının artmasıydı. Esasen, kullanıcılar Ethereum DApp'lerde işlem gerçekleştirdiğinde Gaz yanar. Daha yüksek gaz kullanımı, ya DApp kullanıcılarının arttığının ya da mevcut kullanıcılar arasında daha fazla kullanımın ya da her ikisinin de kanıtıdır. Ayrıca, Etherscan'ın verilerine göre, Ethereum Gazının artan kullanımı, ETH ağı üzerindeki kullanıcı etkinliğinde bir artış olduğunu gösterdi.

 Her iki durumda da, bu Ethereum'un uzun vadeli fiyatı için olumlu bir haber.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ