Ethereum fiyatı 2019 yılının başında 130 dolar seviyelerinde idi. Şimdi yılın bitimine 12 gün kala Ethereum negatif bölgeye ilerliyor. ETH 2019 yılını Bitcoin’in tam aksi bir çizgisinde kapatıyor.

Ethereum 2019 Yılını Bitirirken Tüm Zamanların % 91 Altında Yer Alıyor

Son 48 saatte, Ethereum fiyatı 142 dolardan 123 dolara geriledi. Buradaki düşüşün % 10 seviyelerini aştığı görülüyor.  

Daha da kötüsü, Ethereum, 2017 ve 2018’in ilk kripto para teklifi coşkusunun verdiği şevkle ulaştığı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1450 dolardan % 91’lik bir uzaklıkta bulunuyor.  

Peki neden Ethereum, Bitcoin'e kıyasla ayılar tarafından bu kadar sert yere çarpıldı? Ayrıca, en önemlisi, piyasada değer itibariyle en büyük ikinci kripto para biriminin umutları acaba var mı?

Ethereum Neden Ayılar Tarafından Cezalandırıldı?

Öncelikle, altcoinlerin bu yıl çok sıcak davranmadığını belirtelim. BTC'nin piyasa hakimiyeti % 33'ten % 72'ye yükseldi. En büyük altcoin olan Ethereum, bu Bitcoin merkezli eğilimde anlaşılır bir şekilde acı çekti.

İkincisi, Ethereum, PlusToken gibi dolandırıcılık faaliyetlerinin neden olduğu çok sayıda satış baskısına maruz kaldı. Bir blok zincir analiz firması olan Chainalysis'den gelen bir rapor, geçtiğimiz hafta, çoğu yetkililer tarafından yakalanan dolandırıcıların, son aylarda muhtemelen düzinelerce milyonlarca Bitcoin ve ETH'yi tasfiye ettiğini, muhtemelen bu şekilde fiyatları düşürdüğünü gösteriyor.

ETH'nin Bitcoin'den daha likit olmayan bir pazar olması, PlusToken tasfiyelerinin güçlü bir düşüş trendi oluşumu ile sonuçlanma ihtimalinin yüksek olduğunu gösteriyor.

Güçlü Temel - Kalıcı Trend 

Acı fiyat eğilimlerine rağmen, bazıları kripto para biriminin temel eğiliminin kesinlikle olumlu kalacağını iddia ediyor.

Amerika Birleşik Devletleri merkezli Ethereum ve blockchain ile çalışan global bir emlak platformu olan RealT “Ethereum'da fiyatı belirlenen ilk mülk” ü sattı. İlgili haberde, bir endüstri olarak merkezsiz finansman kesinlikle patladı. Kullanıcıların türevlerin ilgisini çekmesi ve merkezi olmayan bir şekilde finansal hizmetlere erişim şansı bulunuyor.

Ayrıca, yönetiminde 2 trilyon doların üzerinde bir değere sahip bir Wall Street ana üssü olan Fidelity Investments - son zamanlarda, Fidelity Dijital Varlıkları adlı kripto para birimi şubesi aracılığıyla ETH hizmetlerine destek eklemeyi planladığını açıkladı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ