ETH fiyatındaki düz çizgiler ve Ethereum'un günlük aktif adreslerindeki düşüş, ileride olası bir düşüş korkusunu artırıyor.

Ethereum 750 Dolara Düşme Yolunda Mı? ETH Fiyatı Hafta Sonu Öncesinde Büyük Hareket

ETH fiyatındaki düz çizgiler ve Ethereum'un günlük aktif adreslerindeki düşüş, ileride olası bir düşüş korkusunu artırıyor.
ETH'nin aşağı yönlü hedefi, mevcut fiyat seviyelerinden yaklaşık yüzde 40 daha düşük.
Ethereum'un günlük aktif adres (DAA) sayısı Temmuz 2022 ile şu an arasında önemli ölçüde düştü. Yine de birçok kişi Ether'in fiyatının önümüzdeki birkaç hafta içinde daha da düşebileceğinden korkuyor. Zincir içi analitik firması Santiment'in verilerine göre, Ether'in DAA'sı 21 Ekim Cuma günü 152.000'e geriledi.

Haziran 2022'de de benzer seviyelere ulaştı. Düşüş, daha az benzersiz adresin ağa bağlandığını gösteriyor. Tesadüfen düşüş, Ether’in Kasım 2021 zirvesinden yaklaşık 4.850 dolar olan yüzde 80’den fazla fiyat düşüşünü takip ediyor.

Bu tesadüften iki çıkarım yapılabilir. İlk olarak, mevcut kripto kışı, Ethereum blok zinciri ile kullanıcı etkileşimindeki düşüşten de kısmen sorumludur. İkincisi, Santiment analistleri, tesadüfün “zayıf ellerin düşüşünden” de kaynaklanabileceğine inanıyorlardı.

Zayıf eller, piyasanın düşüş eğilimi nedeniyle bir ağla etkileşime girmeyi bırakan yatırımcılardır. Analistler, “Ethereum'un fiyatı durgunlaştıkça ilgisizlikte bir zirve var” dedi. Bu ilgi eksikliği, birkaç Ethereum tabanlı yatırım fonunda da belirgindir.

Coinshares'in en yeni haftalık verileri, bu fonlardan 14 Ekim 2022'de sona eren haftada yaklaşık 4 milyon dolar çıkış gördüğünü belirtti. Ayrıca, bu çıkışlar şimdi yıllık bazda 369 milyon dolara ulaştı.

Ethereum ve Enflasyonla İlgili Makro Riskler

Küresel merkez bankalarının enflasyondaki artışı engellemek için daha katı politikaları, kripto fiyatlarının yıl başından bu yana büyük ölçüde düşmesine neden oldu. Bununla birlikte, hükümetin sıkılaştırma politikaları enflasyon oranlarını düşürmediği için bu fiyatların düşmeye devam etmesi muhtemeldir.

Dolayısıyla, enflasyona bağlı bu makro riskler, Ethereum'un daha fazla acı çekmesine neden olabilir. Başka bir deyişle, ETH/USD çifti mevcut yükselen trend çizgisi desteğinin altına düşerek klasik yükselen üçgeni tetikler. Bu devam kurulumu, ETH'nin fiyatının, mevcut fiyatının yaklaşık yüzde 40'ına düşene veya mevcut değerinin yaklaşık 750 dolarını kaybedene kadar düşmeye devam etmesine neden olabilir.

Buna karşılık, alt trend çizgisinden bir ralli, Ether'in fiyatının bu ayın sonuna kadar yaklaşık 1.800 dolara yükselmesine neden olabilir. Bu olursa, mevcut fiyatından yüzde 40'lık bir artışı temsil edecek.

Ethereum Balinaları ETH Varlıklarını Artırıyor

Bu arada, başka bir Santiment verisi, Ethereum balinalarının 11 Eylül'den beri ETH paraları satın aldığını ortaya koydu. Veriler, balina Ethereum cüzdan adreslerinin (en az bir milyon ETH'ye sahip cüzdan adresleri) portföylerine toplam 3.5 milyon ETH eklediğini tahmin ediyor.

Şu anda, bu tür 132 adres var. Bu yeni eklemeler, ikinci en büyük dijital varlığı elinde tutan balinalarda yüzde 14'lük bir artış anlamına geliyor. Bu yazı itibariyle, balina cüzdanlarının toplam ETH varlığı 28,55 milyon ETH ile yeni bir zirveye ulaştı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ