Ethereum ağındaki yüksek faaliyet birçok kurbanı aldı. Tüccarlardan, yatırımcılardan, kripto işlerine kadar herkes, güvenlik için blok zincirini terk etmeye çalıştı. Ancak kripto sanat alanında olanlar geride kaldı.

Ethereum Ağında Neden Problem Yaşanıyor?

Ethereum ağındaki yüksek faaliyet birçok kurbanı aldı. Tüccarlardan, yatırımcılardan, kripto işlerine kadar herkes, güvenlik için blok zincirini terk etmeye çalıştı. Ancak kripto sanat alanında olanlar geride kaldı.

Kripto yatırımcıları Ether'i sabit paralar ve nakit olarak topluyorken, Ethereum’un gaz fiyatları hızla yükseldi. Bu arada, kripto sanatında ve oyun alanında olanlar acı çekti.

Şimdi alternatif arıyorlar.

NFT Projeleri Sıkışık bir Ethereum Oluşturuyor

İlk CryptoKitty'nizi satın almak için Ethereum'a girmeniz veya servetinizi korumak için ayrılmanız önemli değil: iki numaralı blockchain ölçeklenmiyor.

Sorun elbette devam ediyor. Yine de, son etkinliğin misli olmayan token (NFT) alanı üzerinde dramatik etkileri olmuştur. Ethereum ağındaki en popüler oyunlardan biri olan Gods Unchained, buna göre ayar yapmak zorunda kaldı.

16 Mart'taki bir blog yazısında şunları yazdılar:

“Küresel bir piyasa aksaklığı, Ethereum ağının aşırı sıkışık olmasına yol açtı. Bu düzenli bir olay değildir ve ilk piyasadaki artıştan sonra her şeyin normalleşmesini bekliyoruz. Gaz fiyatları tüm zamanların en yüksek seviyesinde, kullanıcılar kartları birleştirmeye çalıştıklarında takılmak için önde gelen işlemlerde yer alıyor.”

Oyun, oyuncuları çekirdek kartlarla ödüllendirir. Bir oyuncu yeterli kart kazandığında onları birleştirebilir ve satabilir. Bu özellik, Gods Unchained’in “kazanmak için oyna” girişiminin bir parçasıdır. Bununla birlikte, Ethereum'da devam eden tıkanıklık nedeniyle, ekip bu özelliği buna göre kapatmak zorunda kaldı.

Güvenilir kullanıcılar, platformda tokenize sanat satın alırken, satarken ve yayınlarken de sorunlar bildirdiler

Aynı kullanıcı ayrıca, kripto sanatı için gerekli olanlar gibi daha ucuz işlemlerin “ya başarısız, takıldığını ya da düştüğünü” belirtti.

Daha kalıcı bir çözüm beklerken, birçok blockchain tabanlı oyun ve sanat platformu merkezi olmayan ve merkezi teknolojileri birleştirdi.

Bir başka en iyi kripto oyunu olan Axie Infinity, bir süredir bu stratejiyi takip ediyor. COO Aleksander Leonard Larsen, Crypto Briefing'e şunları söyledi:

“Ethereum tıkandığında, zincir üzerinde çok daha az aktivite görüyoruz, ancak dürüst olmak gerekirse, bu bizim için çok önemli değil. Uzun zaman önce Ethereum'un oyunlar için fazla bir anlam ifade etmediğini fark ettik. ”

Aksine, Axie Infinity oyun içi varlıkları Ethereum blok zincirinde korur. Oyun merkezi bir sunucuda zincir dışı olarak barındırılıyor.

Larsen, ekibinin aktif olarak “oyunlarda uzmanlaşmış üretime hazır [katman 2 çözümü] aradığını açıkladı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ