Ethereum Vakfı'nda lider olan Péter Szilágyi, Geth Ethereum istemci uygulamasının yeni bir versiyonunun 'Ağlayan Kalp' adı altında yayınlandığını açıkladı

Ethereum Ağında Yeni Bir Sürüm Yayınlandı: “Ağlayan Kalp”

Ethereum Vakfı'nda lider olan Péter Szilágyi, Geth Ethereum istemci uygulamasının yeni bir versiyonunun 'Ağlayan Kalp' adı altında yayınlandığını açıkladı

Geth v1.9.11, Ethereum ağ operatörlerinin % 73,7'sini besleyen en popüler Ethereum (ETH) istemci yazılımı uygulamasının yeni sürümüdür.

DNS Tarafından Desteklenen DHT

Bay Szilágyi'den yapılan açıklamaya göre, başlangıçta Geth yazılımının Şubat sürümünün sıradan bir bakım güncellemesi olarak görünmesi planlandı. Ancak, 'merhaba dünya' isimli sürümün tarihini ertelemeye ve zımni iyileştirmelerin önemi nedeniyle bir özellik açıklaması olarak yayınlamaya karar verdiler.

Her şeyden önce, “Ağlayan Kalp” isimli sürüm serbest bırakıldığında, dağıtılmış bir karma tabloya (DHT) dayanan akran arama mekanizması, DNS tabanlı yedek akran keşfi tarafından destekleniyor. Sonuç olarak, Geth tarafından işletilen nodelar artık merkezi ve merkezi olmayan akranları bulmak için iki bağımsız mekanizmaya sahiptir. DNS listeleri DHT taramasından oluşturulacak ve ayrıca Ropsten, Goerli ve Rinkeby test ağlarını da kapsayacaktır.

Ayrıca, Geth konsolunun desteklendiği JavaScript motoru Otto'dan Goja'ya değiştirildi. Açıklandığı gibi, bu temel eskisinden çok daha iyi ve hızlı.

Uyumlu İstemciler İçin Daha Az Bant Genişliği

Ayrıca, Geth destekli iki operatör arasındaki bağlantılar için yeni bir işlem duyurusu mekanizması uygulandı. Bu yenilikle, iki uyumlu istemci arasındaki etkileşim önemli ölçüde daha az bant genişliği kullanacak.

Son olarak, yeni sürüm birkaç küçük özellik ve düzeltmeyi ima ediyor. Örneğin. bir dizi dahili optimizasyon nedeniyle blok oluşturma hızı biraz azaltıldı.

Bu sürüm, Ethereum (ETH) 2.0 kullanıma sunulmadan önce Ethereum (ETH) istemci yazılımının son büyük güncellemeleri arasında olabilir. Son tahminlere göre, 2020 yılı ortalarında ortaya çıkabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ