Oyuncuların sanal kedileri almasına, toplamasına ve satmasına izin veren bir oyun olan CryptoKitties, Ethereum ağını Çökerttikten iki yıl sonra yeni bir blok zincirine geçiyor.

Ethereum Ağını Çökerttikten İki Yıl Sonra, CryptoKitties Yeni Blockchain

Oyuncuların sanal kedileri almasına, toplamasına ve satmasına izin veren bir oyun olan CryptoKitties, Ethereum ağını Çökerttikten iki yıl sonra yeni bir blok zincirine geçiyor.

CryptoKitties 2017'de başlatıldığında sanal kediler yetiştirmeye başlayan insan sayısındaki artış, Ethereum ağını tıkadı, bu nedenle CryptoKitties yaratıcısı Dapper Labs, ölçeklenebilirlik sorunlarını gidermek için blok zinciri Flow’u geliştirdi.

“Flow, geliştirilebilir akıllı sözleşmeler, insan tarafından okunabilir güvenlik ve daha fazlası dahil olmak üzere geliştiriciler ve tüketiciler için kullanılabilirliği artırmak için diğer birçok tasarım seçeneğini yeniden düşünüyor.”

Perşembe günü, Dapper Labs dijital koleksiyon oyununun nihayet Flow'a geçtiğini açıkladı.

Bu hareket, animasyonlar ve üçüncü boyutlu yetenekler gibi yeni özellikler sağlayacaktır. Dapper Labs CEO'su Roham Gharegozlou, söz konusu hareketin, sanal kedilerin Ethereum'da yetiştirilmesinin giderek daha yasaklayıcı maliyeti gibi diğer konulara da değineceğini söyledi.

Göçe rağmen Gharegozlou, CryptoKitties'in Ethereum'da devam etmesini umduğunu söyledi.

Flow, geliştiricilere Flow üzerinde geliştirilenler de dahil olmak üzere diğer sanal dünyalarla etkileşimde kullanılabilecek tokenleştirilen varlıklar olan misli olmayan tokenler (NTF'ler) için uygulamalar oluşturma platformu sağlar.

 “Sadece CryptoKitties'in değil, diğer tüm NFT'lerin yüksek iş hacmine erişme, insanların kendileri için uygulama oluşturma ve milyarlarca kullanıcıya ölçeklenebilecek yüksek iş gücü pazarlarına sahip olma şansı olduğundan emin olmak istiyoruz.”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ