Ethereum, güçlü bir yükseliş trendi izlediğinden fiyatında önemli bir iyileşme gördü. Özellikle, bir Proof-of Work konsensüs protokolünden bir Stake-Proof'a geçiş yapmayı amaçlayan Ethereum 2.0, önemli ölçüde ilgi çekti

Ethereum, güçlü bir yükseliş trendi izlediğinden fiyatında önemli bir iyileşme gördü. Özellikle, bir Proof-of Work konsensüs protokolünden bir Stake-Proof'a geçiş yapmayı amaçlayan Ethereum 2.0, önemli ölçüde ilgi çekti. Piyasa katılımcıları ETH ekosisteminde büyümeye devam ettikçe, ağ için aktif validatör sayısının, basın zamanında beklemede 8 olarak işaretlenmiş 23725 aktif validatöre yükseldiği bulundu.

Ethereum için bir başka olumlu gelişmede, platformdaki akıllı sözleşmeler 12 Mart'taki yıkıcı çöküşten bu yana katlanarak arttı. Coin Metrics'in son raporu, kader günden beri bir milyondan fazla Ethereum akıllı sözleşmesinin oluşturulduğunu ortaya koydu.


Ethereum'a uygulanan akıllı sözleşme sayısı 12 Mart'ta 13.36 milyondan 26 Nisan'da 14.41 milyona kadar yükseldi. Daha önce, 1 Ocak ve 12 Mart arasındaki zaman dilimi için, Ethereum akıllı sözleşmelerinin sayısı, bu dönemden sonraki 1 milyondan fazla sözleşmeye kıyasla kabaca 470.000 arttı.

İlginç bir şekilde, rakamlar Ethereum’un fiyatının yıllık düşük seviyelerinin yakınında mücadele ettiği bir zamanda arttı. Uygulanan akıllı sözleşme sayısı ralli sırasında çok daha azdı.

Yalnızca Mart ayında, Ethereum ağına 1.971.632 akıllı sözleşme uygulandı ve bunu son bir yılın en yüksek seviyesi haline getirdi. Çevrimiçi analiz platformu Dune Analytics’in verileri, dağıtım maliyetinin de en düşük noktada olduğunu ve şu anda 11.621 $ 'a yakın olduğunu ve geliştiriciler için kazançlı bir zaman olduğunu ortaya koydu.


Daha önce, akıllı sözleşme rakamlarının Ethereum ekosisteminde 2 milyonun üzerine çıktığı bildirildi. Buna ek olarak, rakamların son olarak bir milyondan fazla olduğu kaydedildi.  Buna ek olarak, Ethereum'a uygulanan akıllı sözleşme sayısı Mart ayındakinin yarısı kadardı. Bu, yeni bir benimsenme dalgasının işlem sayısına göre çok fazla değişmediğine işaret etti.

 Etherscan.io verilerine göre, Ethereum Günlük İşlem tablosu açısından istikrarlı bir yükseliş trendi var ve kesinti yok. Bu, tüm sözleşmelerin kullanılmadığını ve artan rakamların mutlaka artırılmış faaliyet anlamına gelmediğinin bir göstergesi olabilir. Kısa süre önce Ethereum’un zincirdeki metriklerinin önemli ölçüde iyileştiği ve hızlı blok sürelerine rağmen bekleyen işlemlerin 66.000'e yakın olduğu bildirildi. İlginç bir şekilde, işlemlerin çoğunu sadece birkaç akıllı sözleşme oluşturdu.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ