Ethereum günlük aktif adresleri (DAA) ile fiyat arasındaki korelasyon, ETH için yükseliş eğilimi gösteriyor.

Ethereum günlük aktif adresleri (DAA) ile fiyat arasındaki korelasyon, ETH için yükseliş eğilimi gösteriyor.Ancak, ETH balinaları piyasaya girmeden önce savaş ve enflasyon senaryosunu gözlemleyerek kenarda bekliyor.

Günümüzün daha geniş pazar toparlanmasının ortasında, dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH) bazı olumlu işaretler gösteriyor. Basın zamanı itibariyle, Ether (ETH) yüzde 5,48 artışla 2,677 dolar fiyat ve 321 milyar dolarlık piyasa değeri ile işlem görüyor.

Zincir üstü veri sağlayıcısı Santiment, Ethereum için günlük aktif adreslerin (DAA) ve fiyat hareketinin şu an itibariyle yükseliş eğilimi gösterdiğini bildiriyor. Bu nedenle, ETH'yi 3.000 $ ve ötesine taşıyabilecek güçlü bir fiyat eğilimi olasılığı olabilir. Bugün erken saatlerde bir tweet'te Santiment şunları bildirdi: Ethereum'un faydası, fiyatların bu süre içinde -%35 oranında düşmesine rağmen son 4 ayda sabit kaldı. $ETH ağında etkileşime giren benzersiz adreslerin miktarı sabit kalırken, DAA ile fiyat arasında #yükseliş farkı var.

Ayrıca, Ethereum blok zinciri, en büyük gaz ücretleri endişelerinden birinin üstesinden geliyor gibi görünüyor. Fiyat hareketi de S&P 500 ile Bitcoin'den daha yüksek güçlü bir korelasyon gösteriyor. Veri sağlayıcı Santiment şunları bildirdi:

Ethereum şu anda 2.560 dolar seviyesi civarında hızla zıplıyor. Şu anda sahip olduğu (Bitcoin'den bile daha fazla) son derece sıkı #SP500 korelasyonuna ek olarak, şu anda 8 aylık düşük ücretler de görüyor. ETH en son Temmuz ortasında 4,10 doların altında ücret aldı.

Düşük gaz ücretinin, Ethereum blok zincirinde daha fazla DeFi ve NFT etkinliğini teşvik etmesi muhtemeldir.

Duraklatmada Ethereum (ETH) İçin Balina İşlemleri

Geçen yılki güçlü birikimin ardından balinalar bir süreliğine ara vermiş gibi görünüyor. Jeopolitik belirsizlik ve enflasyon oranları yükselirken, balinalar şu anda yeni ETH alımları yapmak istemiyor. Bu özellikle Bitcoin, Ethereum ve Tether için geçerlidir.

Zincir üstü veri sağlayıcısı Santiment, bu kripto kripto para birimleri için birleşik balina işlemlerinin bir yıl içinde en düşük seviyeye düştüğünü bildirdi. Ayrıca şunları da ekler:

Bitcoin, Ethereum ve Tether, balina işlemlerinde bir yıldaki en düşük 100 bin $ + değerli işlemin en düşük miktarı olan balina işlemlerini gördü. Bu mutlaka #düşüş anlamına gelmez, ancak daha fazla #savaş ve #enflasyon gelişmelerini bekleyen büyük oyuncuların yansımasıdır.

Bununla birlikte, yatırımcıların Ethereum ekosistemine olan güveni güçlü kalmaya devam ediyor. Ethereum tabanlı blockchain firması ConsenSys, 15 Mart Salı günü D Serisi finansman turunda 450 milyon dolar güvence altına aldı ve değerlemelerini 7 milyar dolara çıkardı.

Duyuru, ConsenSys'in bu fonları "ETH'nin USD eşdeğerlerine oranını ConsenSys'in hazine stratejisine uygun olarak yeniden dengelemek" için ETH'ye dönüştüreceğini belirtiyor. ConsenSys CEO'su Joseph Lubin şunları söyledi:

Bu tur, itibari paranın yanı sıra dijital varlıkları da alır ve hemen ETH'ye dönüşür. Bir sonraki tur, yatırımcıların devam eden paradigma değişiminin bir sembolü ve bağlılığı olarak ETH'ye katkıda bulunmaları için tamamen kripto yerli hale gelmelerine yardımcı olacağımız "ETH Serisi" olacak.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ