Ethereum, Bitcoin üzerinde kazanmaya devam ederek üç ay içinde ilk kez 3.500 doların üzerine çıktı

Ethereum, Bitcoin üzerinde kazanmaya devam ederek üç ay içinde ilk kez 3.500 doların üzerine çıktı. Eth oranı, küçük bir düşüşün ardından para birimi yukarıya dönerken, 0.072'den yaklaşık %5 artarak 0.075'in üzerine çıktı.

Yakma ve işlemler oldukça istikrarlı görünüyor, bu nedenle bu sadece Eth'deki yükselişin bir devamı olabilir.

Ethereum boğası, Mart 2022

Bu, Goerli gölge birleşme çatalıyla ilgili birçok sorunu detaylandırdıkları bir Core Dev çağrısını takip ediyor.

"Bu haftaki ilk gölge çatalı, istemcilerde zaman aşımlarıyla ilgili birkaç sorun buldu. İkincisi, cesaret verici bir şekilde biraz daha yumuşak geçti. Pazartesi günü Goerli için üçüncü bir gölge çatalı ve ardından önümüzdeki hafta bir ana ağ gölge çatalı planlıyoruz!” dedi Eth1 koordinatörü Tim Beiko.

Yani her yerde çatallar var ve günümüzde bazı Eth kafaları bu çatalları NFT'lerden, Maymunlardan ve hatta POAP'lardan daha çok seviyor. Ancak ana ağdaki bir çatal, canlı Ethereum ağında olduğu için biraz beklenmedik bir durum!

Beiko, "Ana ağ gölge çatalı, birleştirme sonrası düğümlerin ana ağ koşullarında nasıl davrandığı ve büyük blokların, durumun ve geçmişin düğüm senkronizasyonunu, kararlılığını, performansını vb. nasıl etkilediği hakkında veri toplamanın harika bir yolu olacak" diyor.

Ethereum Gölge Çatalı, Mart 2022

Gölge çatalı, ana ağ bloklarını aynaladığınız, onun bir kopyasını yaptığınız ve bu kopyaların Beacon Proof of Stake (PoS) zinciriyle 'konuşmasını' sağladığınız birleştirmenin bir nevi yarısıdır.

Yürüttüğü için onu 'gerçek' yapan Yürütme Yükü denilen şeye sahipler. Yanılmıyorsak, mevcut canlı Beacon'da bu Yürütme Yükü yoktur. Önümüzdeki hafta alacak.

Bu, geliştiricilerin, daha sonra kaldırılan bu tür eğitim çarklarıyla başlayarak, yalnızca tüm işi stake edenler yaptığında ağın nasıl çalışacağını daha net bir şekilde anlamalarını sağlayacaktır.

Testnet'ten sonra bunu çok hızlı bir şekilde ana ağda yapıyorlar çünkü hala kendi ağı gibi ve Goerli'yi yaklaşık üç kez çatallayıp çatalladıkları için, muhtemelen ana ağ için yeterince eminler.

Yine de, bloklar kaybolabileceği ve bir şekilde ana ağa girebileceği için tamamen risksiz değildir, ancak bu uygulamadır. Bu bizim için biraz sürpriz, çünkü Rikby gibi önce çatallanacak başka test ağları olacağını düşünüyoruz, ancak bu sadece bunun farklı bir yükseltme türü olduğunu ve daha önce gördüklerimizden farklı olduğunu gösteriyor.

Bahisler elbette çok yüksek ve bu nedenle, yalnızca bir yedek olarak değil, aynı zamanda ön taraf olarak mevcut çalışan Ethereum'a sahipken, yalnızca stake eden ağın nasıl davranacağına dair bir sihir yapıyorlar.

Bu, geçişin çok düzgün olacağından olabildiğince emin olmak için her şeyi yaptıkları anlamına geliyor. Ve yıllarca süren geliştirme ve aylarca testten sonra, artık canlı ethereumun kendisinde bir şeyler yapabilecekleri aşamaya geldiler.

Bu da Haziran hedefimizin hala geçerli olduğu anlamına geliyor. Bu tabii ki taşta donmuş değil ve bir blok numarası belirlenene kadar donmayacak, ancak gördüğümüz kadarıyla ve şu ana kadarki gelişme hızı göz önüne alındığında, bir set oluşturma aşamasına ulaşmak için iki aylık bir arıtma yeterli olmalı. Bu, her şeyin yolunda gittiğini varsayar ve açıkçası, karar vermek geliştiricilere ve onların kararına aittir, ancak bize göre, Joe Biden'ın 'yakın' anlayışında tüm bunlar, herkesin hazır olması gerektiği kadar yakın, çünkü muhtemelen sadece haftalar içinde gerçekleşecek. Bu, staking hizmetleri veya düğümleri çalıştırıyorsanız, zaman açısından oldukça yakındır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ