Ethereum güzel bir yükseliş sonrası düşüşte...

Yeniden bir Ethereum analizi ile birlikteyiz. Neler oluyor bu Ethereum'a bir yükseliyor arkasından yetişebilen yok bir düşüyor sanki uçurumdan atlıyor. Aşağıda paylaştığım grafik eğer Bitcoin Analizini incelediyseniz size birşeyler ifade edecektir.

Yüzdük yüzdük ve düşen trend çizgisini kırabilmek adına bir kuyruğa geldik. Fakat orada istediğimiz tepki gelmediği gibi uzun süredir alımlar için yapılmış işlem hacminin neredeyse tamamı satış yedi, hacimsel anlamda Ethereum gerçekten çok fazla satışa maruz kaldı arkadaşlar ve bu iyi bir durum olmadı.

Total yapılan işlemlerde satış ve alışları son 24 saat için görebilirsiniz. Neredeyse 100 bin kadar daha fazla Ethereum satılmış ki bu sabah saatlerinde oransal olarak daha fazlaydı ve olumsuz bir durum sergiliyordu.

Fibonacci Kanalına göre analizimize devam edersek bizim için ilk destek olacak bölge kırmızı olarak gördüğünüz bölgedir ve Tom Demark sayımına göre Ethereum günlükte 8. yeşil mumda yani buradan çıkarmamız gereken sonuç RSI ve Stoc RSI değerleri ile MACD ye de baktıntan sonra uzun soluklu yada kısa soluklu bir düzeltmenin kapıda olduğudur. Zaten düşen trend çizgisini kıramadık.

MACD kısa süreli ortalaması eğimini aşağı yönde kırmış durumda yani yakın bir zamanda zaten satış sinyali gelecektir. Bu kısıma kadar kısa süreli al sat yaparak kâr realizayonuna devam edilmesi mümkün fakat çok riskli bir hareket olacaktır.

RSI ve Stoc RSI değerlerimiz tahmin ettiğimiz üzere aşırı alım bölgesine gelerek artık yavaş yavaş kâr satışları bölümüne gelmiş durumda birde RSI da aşırı satış bölgesine gelmiş yerden sonraki olan harekete dikkat ederseniz aslında tek bir indikatör kullanaraktan ve birkaç gün sabrederek ve piyasalar ile ekranlardan uzak kalarak nekadar kâr edebilmiş olacağınızı görebilirsiniz. Mesela şuan ki hareketlerimiz ne türde gidecek bilemiyorum ama günlük grafikte RSI değeri aşırı satım bölgesine geçtikten sonra satın alınması gerekiyor bu aslında tüm coinler için geçerlidir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ