Ethereum'un Londra hard fork yükseltmesinin ardından bugüne kadar 92.595 ETH yakıldı.

Tüm kripto para borsaları tarafından tutulan Ether (ETH) miktarı, önceki 12 ayda önemli ölçüde azaldı.

Blockchain analitik firması CryptoQuant, ticaret platformlarındaki Ethereum rezervlerinin yıllık bazda 26,29 milyon ETH'den 19,22 milyon ETH'ye düştüğünü bildirdi ve bu da traderların tokenlerini tutma tercihinin arttığını gösteriyor.


En azından aynı dönemdeki Ether fiyat performansı aynı şeyi gösteriyor. 25 Ağustos 2020 ile yazım zamanı arasında, ETH/USD döviz kuru %730'un biraz üzerinde bir artışla 407 $'dan 3.190 $'a yükseldi ve Ethereum token fiyatları ile tüm borsalardaki rezervleri arasında düzensiz bir ters korelasyonun sinyalini verdi.

Ayrıntılı olarak, traderlar genellikle kripto varlıklarını yakın vadede ticaret yapmak istediklerinde borsa cüzdanlarında tutmayı tercih ederler. Aksi takdirde, kendi anahtarlarını kontrol etmek için bu varlıkları özel cüzdanlara taşırlar; bu strateji, kripto borsalarındaki saldırılara ve benzeri güvenlik ihlallerine fon kaybetme korkularından kaynaklanan bir stratejidir.

Ethereum Sayısı

CoinMetrics tarafından borsalara yapılan toplam Ether mevduat sayısını izlemek için oluşturulan bir başka zincir üstü gösterge, Ethereum tüccarları arasında tutma duyarlılığını da uyardı. Traderların tüm ticaret platformlarındaki ETH mevduatlarının bir önceki yıla göre %21,11 gerileyerek 413.772 ETH'den 326.408'e düştüğünü belirtti.

Ancak son 30 günde, ETH mevduatları %47,81 oranında çarpıcı bir şekilde düştü ve birçok yatırımcının uzun vadede daha yüksek fiyatlar beklediğinin sinyalini verdi.

Bu arada, son 30 gün içinde herhangi bir miktarda Ether tutan benzersiz adreslerin toplamı %1,67 artarak aynı dönemde %42 ETH/USD rallisine denk geldi. Bir yıllık zaman diliminde, benzersiz adres sayısı %30,87 arttı.

Arz Sıkışıklığı

Ether tutma hissi, 5 Ağustos 2021'de önemli bir Ethereum ağ yükseltmesinden önceki ve sonraki günlerde ivme kazandı. London Hard Fork olarak adlandırılan yazılım güncellemesi, Ethereum'da gaz ücreti yakmayı sağlayan EIP-1559 adlı bir öneriyi hayata geçirdi.

Bunun sonucunda deflasyonist baskı eklendi. WatchTheBurn.com'a göre, EIP-1559'un yayına girmesinden sonraki ilk 20 gün içinde ağ yaklaşık 295,85 milyon dolar değerinde yaklaşık 92,595 ETH yaktı.

Ethereum, katılımcıları yaklaşmakta olan proof of stake blok zincirinde doğrulayıcı olmak için 32 ETH yatırmaya davet ettiğinden, daha fazla Ether aktif arzdan çıktı. Beacon Chain, Ethereum 2.0 akıllı sözleşmesinin yaklaşık 22 milyar dolar değerinde 6.9 milyon ETH'nin biraz üzerinde çekildiğini bildirdi.

Ek olarak, Ethereum'un gelişen merkezi olmayan finans (DeFi) ve değiştirilemez token sektörlerinden projeleri içeren genişleyen ekosistemi sayesinde Ether'e olan talep artmaya devam ediyor.

Geçen hafta, Lyn Alden Investment Strategy'nin kurucusu Lyn Alden, Londra yükseltmesini "taktiksel olarak yükseliş" bir olay olarak nitelendirdi ve ETH/USD oranlarını kolayca 5.000 doların üzerine çıkarabileceğini belirtti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ