Lookonchain'in son tweet'i, bir balinanın önemli bir ETH kısa pozisyonunu kapattığını ve yaklaşık 1,88 milyon dolarlık bir zarara uğradığını ortaya koydu.

Lookonchain'in son tweet'i, bir balinanın önemli bir ETH kısa pozisyonunu kapattığını ve yaklaşık 1,88 milyon dolarlık bir zarara uğradığını ortaya koydu. Bu hareket, balinanın 15 Haziran 2023'te Ethereum için short pozisyona girmesinin ardından geldi.

ETH'nin fiyatı son 24 saat içinde %1'lik bir artışla pozitif bir ivme göstererek yazım sırasında 1.944,55 dolara ulaştı. Bu yükseliş eğilimi, ETH'nin +%3,48 ile halihazırda etkileyici olan haftalık performansına katkıda bulunuyor.

Teknik açıdan bakıldığında, ETH'nin fiyatı 1.934,20$'lık kilit direnç seviyesini aştı ve bunu desteğe dönüştürdü. Bugünkü günlük mumun üzerindeki fitilin gösterdiği gibi bir miktar satış baskısı görülse de, teknik göstergeler yükseliş eğilimini destekliyor. Bu da ETH'nin fiyatının önümüzdeki 24-48 saat içinde yükselmeye devam edebileceğini gösteriyor. Bugünkü işlem seansı 1.934,20$'ın üzerinde kapanırsa, ETH önümüzdeki günlerde potansiyel olarak 2.020,25$'ı hedefleyebilir.

Yükseliş görünümünü destekleyen 9 günlük EMA çizgisi, 20 günlük EMA çizgisinin üzerinde konumlanıyor ve her ikisi de 50 günlük EMA çizgisinin üzerinde yer alıyor. Bu hizalama, ETH'nin fiyatı için kısa ve orta vadeli bir yükseliş döngüsüne işaret ediyor.

Bununla birlikte, ETH'nin kısa süre önce kırpılan 1.934,20$ seviyesinin üzerinde kapanış yapamaması halinde bu olumlu hava geçersiz hale gelecektir. Böyle bir senaryoda, kripto para birimi 50 günlük EMA çizgisine doğru yaklaşık 1.840 dolara düşme riskiyle karşı karşıya kalacak ve önümüzdeki günlerde satış baskısı devam ederse muhtemelen 1.778,05 dolar civarında destek bulacaktır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ