Ethereum Ropsten test ağı, önümüzdeki hafta Ağustos 2022'de Ethereum ana ağ yükseltmesi aşamasını ayarlayan Merge yükseltmesinden geçecek.

Ethereum Ropsten test ağı, önümüzdeki hafta Ağustos 2022'de Ethereum ana ağ yükseltmesi aşamasını ayarlayan Merge yükseltmesinden geçecek.

Geliştiriciler, Düğüm operatörlerinin Birleştirme sırasında ve sonrasında ağda kalmak için hem yürütme hem de fikir birliği katmanı istemcisi çalıştırması gerektiğini söyledi.

Ethereum geliştiricileri, blok zincirinin yaklaşmakta olan yükseltmesi 'The Merge' için iyi ilerleme kaydediyor. 31 Mayıs'ın erken saatlerinde, çekirdek Ethereum geliştiricisi Tim Beiko, Ropsten için yeni bir Beacon Chain'in piyasaya sürüldüğünü duyurdu.

Bu, önümüzdeki hafta 8 Haziran'da Ropsten'e gelecek olan 'The Merge' yükseltmesinin lansmanından önceki ilk adım. Beiko şunları duyurdu:

Ethereum'un en uzun ömürlü PoW test ağı, Proof of Stake'e geçiyor! Bugün yeni bir işaret zinciri başlatıldı ve Birleştirme'nin ağda 8 Haziran civarında olması bekleniyor.

Ethereum geliştiricileri, The Merge'den önce Ropsten'de gerçekleşecek iki önemli adımı da ortaya koydu. Birincisi, 2 Haziran'da Beacon zincirinin Bellatrix yükseltmesini etkinleştirmesi gerektiğidir. Daha sonra, “bir PoW toplam zorluk değeri, geçişi tetiklemek için Terminal Toplam Zorluk (TTD) seçilecektir.” diyor Beiko.

Ropsten test ağı, Ethereum için en büyük test alanlarından biri olarak hizmet ediyor. İşlemler ve diğer değişiklikler için bir kodlama ortamı oluşturmak için Ethereum blok zincirini tam olarak taklit eder. Ropsten test ağında yapılan değişiklikler, Ethereum ana ağını doğrudan etkilemez.

Ropsten'deki Merge yükseltmesi, Ethereum ana ağındaki gerçek yükseltmenin nasıl görüneceğine dair bir fikir verecektir. Ethereum geliştiricileri, sonuçta ortaya çıkan etkileri test ağı ve uygulamaları üzerinde analiz edebilecekler. Ayrıca, istemciler geliştiricilere ana ağ Birleştirme'de neler olabileceğine dair ilk bakışları da verebilir.

Ethereum İçin Birleştirme Yükseltmesi

Birleştirme, Ethereum blok zincirinde en çok beklenen yükseltmelerden biri olmuştur. Ethereum ağı için İş Kanıtı'ndan Hisse Kanıtı'na büyük bir kaymaya işaret edecek.

PoS Ethereum 2.0, ağ ölçeklenebilirliği, işlem ücreti ve çok daha fazlası açısından tonlarca iyi değişiklik getirecek. Ayrıca, Ethereum ağının enerji tüketimini de yüzde 90'dan fazla azaltacak.

Ropsten test ağı ile her şey başarılı olursa, Merge yükseltmesinin Ağustos 2022'ye kadar Ethereum ana ağına ulaşmasını bekleyebiliriz. Ethereum blog gönderisinde geliştiriciler, Ropsten test ağında The Merge'i destekleyen istemci sürümünden bahsetti. Blog gönderisinde şunlardan bahsediliyor:

Düğüm operatörleri, Birleştirme sırasında ve sonrasında ağda kalmak için hem yürütme hem de fikir birliği katmanı istemcisi çalıştırmalıdır. Doğrulayıcılar, hangi istemciyi çalıştıracaklarını seçerken, hem EL hem de CL'de çoğunluk istemcisi çalıştırmanın risklerine özellikle dikkat etmelidir.

Güçlü bir düzeltmeden sonra, Ethereum (ETH) bir rahatlama rallisine girdi. Son iki günde ETH fiyatı yüzde 8 arttı ve şu anda 1950 doların üzerinde işlem görüyor. Bununla birlikte, 2.000 $ seviyelerini aşan zorlu bir artış, potansiyel bir trend dönüşüne yol açabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ