TON Vakfı, Bridge to Ethereum blok zincirinin yayınlandığını duyurdu.

Ethereum: Billion-$-Project TON, Geliştirmeyi Desteklemek İçin Zincirler Arası Birlikte Çalışabilirliği Sağlamak İçin Ether Köprüsünü Başlattı

TON Vakfı, Bridge to Ethereum blok zincirinin yayınlandığını duyurdu.Sınırsız Köprü, güvenilir ortaklar tarafından güvenliği kanıtlanmıştır.

Ethereum (ETH) blok zinciri ağı, Telegram bağlantılı protokol olarak yeni ekosistemlere erişimini genişletiyor, Açık Ağ (TON), dijital para birimlerinin her iki ağa ve ağdan kolayca aktarılmasına yardımcı olabilecek bir Ethereum köprüsü başlattı.

TON Vakfı'na göre köprü, ERC-20 jetonlarının TON ekosistemine transferini kolaylaştıracak ve burada dönüştürülebilir ve  Jettons olarak adlandırılan misli jetonlara sarılacak. Basın Bültenine göre, yeni köprü, TON blok zincirinin evrimindeki en iddialı kilometre taşlarından biri olarak belirlendi.

TON Vakfı Kuluçka Başkanı Justin Hyun, "TON'da canlı yayına giren ilk sınırsız köprü olan bu iki yönlü köprünün tanıtımından çok memnunuz" dedi. "Bu köprünün TON ekosistemine bir dizi yeni kullanıcı getireceğini tahmin ediyoruz. Kullanıcılarımız, bu tür köprüler aracılığıyla diğer birinci katman blok zincirleriyle daha yakınlaşarak, TON'un rakiplerine göre sahip olduğu avantajları deneyimleyecekler.”

TON Foundation, yeni Unlimited Bridge'in yeteneklerinin açıklamasında şu anda yalnızca 4 dijital tokenin destekleneceğini söyledi. Bu belirteçler, Wrapped Bitcoin (wBTC), Tether belirteçleri (USDt), USD Coin (USDC) ve Dai'yi (DAI) içerir. Köprü daha fazla benimsenip ilgi gördükçe, TON Vakfı, Köprü'de izin verilen toplam jeton sayısını artırmayı umuyor.

TON Ethereum Köprüsünün Güvenliğini Çizmek

TON – Ethereum Köprüsü, sektörde mümkün olan en gelişmiş güvenliği sağlamak için başlatıldı. Lansmanından önce TON Vakfı, "beyaz şapka bilgisayar korsanlarını 2022'de bir hackathon aracılığıyla sınırsız köprünün güvenlik bütünlüğünü test etmeye davet ettiğini" söyledi.

Beyaz şapkalı bilgisayar korsanları köprünün bütünlüğünü onaylarken, CertiK ve Quantstamp gibi daha gelişmiş blok zinciri güvenlik ekipleri de köprüye güç sağlayan yüksek güvenlik duvarını onayladı.

“Akıllı sözleşme denetçisi CertiK, blockchain alanında uzman denetçi Quantstamp ve akıllı sözleşme denetçisi Hexens tarafından köprüde denetimler yapıldı ve doğrulayıcılar oluşumu için oy kullandı. CertiK ve Quantstamp, TON blok zinciri üzerinde uçtan uca denetimler gerçekleştirdi" dedi.

Bağımsız bir blok zinciri protokolü olarak çalışırken, TON protokolünün Ethereum blok zinciriyle birleşme hareketi, her iki blok zinciri ağı için karşılıklı olarak faydalıdır ve her iki protokolün kullanıcıları artık blok zinciri donanımlarını kapsayan farklı DApp'lerden likiditeye erişebildiğinden.

Bununla birlikte, düşünceli ürünleri ve teklifleriyle tanınan TON Vakfı, Kullanıcılarının köprüyü nasıl kullandıkları konusunda dikkatli olmalarına yardımcı olmak için yayınlanan bir sorumluluk reddi beyanıyla, Köprünün tamamen güvenli olmadığını belirtti. Geçen yıl Axie Infinity protokolünün Ronin Bridge'i de dahil olmak üzere güvenli olduğu varsayılan köprülerin birçok istismarıyla, bu tür bir uyarı, kullanıcılarını her türlü tutarsızlığa karşı hazırlamaya daha iyi yardımcı olacaktır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ