Ethereum’un son birkaç hafta boyunca süren çılgın rallisi, ETH'nin bu yıl şimdiye kadarki en iyi performans gösteren önemli altcoinlerden biri olmasına izin verdi, ancak birkaç küçük altcoin, bu yükselişe rakip olabilecek kazançlar gördü.

Ethereum’un son birkaç hafta boyunca süren çılgın rallisi, ETH'nin bu yıl şimdiye kadarki en iyi performans gösteren önemli altcoinlerden biri olmasına izin verdi, ancak birkaç küçük altcoin, bu yükselişe rakip olabilecek kazançlar gördü.

Bu yoğun yükseliş, kripto para psikolojik direncinin 200 $ 'ın üzerine çıktığında, parabolik büyüyen bu dikkate değer olaydan sonraki ralli ile ateş seviyesine ulaştı.

Şimdi analistler, ETH'nin acil direnci ve hızla oluşan bir düşüş crossover'ı ile kısa bir süre içinde soğuyabileceğini belirtiyorlar.

Ethereum Kilit Dirence Karşı Çıkıyor, Ancak Boğalar Onun Üstesinden Gelmek İçin Mücadele Ediyor

Yazım sırasında Ethereum, 270 $'lık şu anki fiyatıyla yüzde 2,6 oranında işlem görüyor ve bu da BitMEX gibi büyük marj ticaret platformlarında belirlenen yaklaşık 280 $ 'lık günlük yükseklerden kayda değer bir düşüşe işaret ediyor.

Bu yüksek seviyelerden sıkı bir şekilde geri çekilmesine rağmen, alıcıların kripto para birimi için yakın vadeli bir destek seviyesi haline gelmiş gibi görünen 260 doların altındaki bir düşüşe karşı başarılı bir şekilde savunabildiklerini belirtmek önemlidir.

Bu kısa vadeli desteğe rağmen, ETH'nin mevcut fiyat seviyelerinde karşı karşıya olduğu yoğun direniş, boğaların üst sıralarda yer alması için çok fazla olduğunu kanıtlayabilir.

ETH şimdi inmeye başlarsa, kripto bu görüşü doğrulayabilir ve bu seviyedeki reddetme dikkate değer bir geri çekilmeye yol açabilir.

Bu Teknik Sinyal ETH’nin Geri Çekilmesinin Daha Derine İnebileceğini Gösteriyor

Şu anda boğalara karşı sayılan bir başka faktör, Ethereum'un 280 doların biraz altında reddedilmesinin, kriptoyu düşüş eğilimi gösteren bir şey oluşturmaya itmesidir.

Başka bir üst kripto para birimi tüccarı olan Cold Blooded Shiller, son tweet'te bunun hakkında konuştu ve bunun en son ne zaman ETH'nin 150 $ 'dan 130 $' a düştüğünü belirtti.

“ETH'de HTF düşüş eğilimi elde etmek için şimdiye kadar en yakın geldik. En son 180 $ - 150 $ arasındaki tek gerçek düşüşü temsil ettik.”

 Bu geçit gerçekleşirse, Ethereum'un yoğun 2020 yükseliş trendinin ilk kayda değer izini görebilmesi muhtemeldir, ancak bunun yükselen piyasa yapısını temelden değiştirip değiştirmeyeceği belirsizliğini korumaktadır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ