16 Temmuz Cumartesi günü, Beacon Chain topluluk yöneticisi “The Merge” için geçici tarihi yani ağın çalışma kanıtından geçiş yaptığı tarihi açıkladığından, Ethereum ($ETH) fiyatı sert bir şekilde yükseliyor.

16 Temmuz Cumartesi günü, Beacon Chain topluluk yöneticisi “The Merge” için geçici tarihi yani ağın çalışma kanıtından geçiş yaptığı tarihi açıkladığından, Ethereum ($ETH) fiyatı sert bir şekilde yükseliyor. Proof-of-stake için.

Ethereum Vakfı, Birleştirmeyi şöyle açıklıyor:

"Başlangıçta, Beacon Zincirinin bugün kullandığımız zincir olan Mainnet'ten ayrı olarak gönderildiğini hatırlamak önemlidir. Ethereum Mainnet, Beacon Chain, proof-of-stake kullanarak paralel olarak çalışırken bile, iş kanıtı ile güvence altına alınmaya devam ediyor. Birleştirme, bu iki sistemin nihayet bir araya geldiği zamandır.

“Ethereum'ın yıldızlararası bir yolculuğa pek hazır olmayan bir uzay gemisi olduğunu hayal edin. Beacon Chain ile topluluk, yeni bir motor ve sertleştirilmiş bir gövde inşa etti. Zamanı geldiğinde, mevcut gemi bu yeni sistemle rıhtıma yanaşacak, tek bir gemide birleşecek, ciddi ışık yılı geçirmeye ve evreni ele geçirmeye hazır olacak.

“Hazır olduğunda, Ethereum Mainnet, Beacon Chain ile 'birleşecek' ve iş kanıtı yerine hisse kanıtı kullanan kendi parçası haline gelecek. Mainnet, tüm ETH sahipleri ve kullanıcıları için geçişin sorunsuz olmasını sağlamak için akıllı sözleşmeleri hisse kanıtı sistemine ve ayrıca Ethereum'un tam geçmişine ve mevcut durumuna getirecek.

Her neyse, 16 Temmuz  günü, Birleşme için yeni geçici tarihin 19 Eylül olduğunu belirten aşağıdaki tweet, Ethereum'un en son rallisi gibi görünüyor.

TradingView tarafından Coinbase'de yayınlanan verilere göre, ETH-USD 14 Temmuz 13:30 UTC'de 1075.76$ civarında işlem görüyordu. Şu anda (16 Temmuz 17:54 UTC itibariyle), ETH-USD 1356.17$ civarında işlem görüyor. o zamandan beri %26'nın üzerinde bir artış ve son 24 saatlik dönemde %13.68'lik bir artış.

Kaynak: TradingView

20 Mayıs'ta Ethereum yaratıcısı Vitalik Buterin (sanal) ETH Şangay Web 3.0 Geliştirici Zirvesi'nde The Merge hakkında şunları söyledi:

“Bence bu yıl Ethereum'daki en büyük haber The Merge. Yani, Birleştirme, iş kanıtından hisse kanıtına geçiştir. Ethereum projesi başladığından beri neredeyse hisse kanıtına geçmek için çalışıyoruz. Ve yaklaşık yedi yıldır hisse ispatı üzerinde çalışıyoruz, ama sonunda tüm bu çalışmalar bir araya geliyor. Her şey yolunda giderse, büyük olasılıkla Birleşme'nin yaz aylarında gerçekleşmesi planlanıyor.

"Birkaç gün önce Justin'in Birleşmenin gerçekleşmesi için Ağustos'un olası bir tarih olduğunu öne sürdüğünü biliyorum. Herhangi bir sorun yoksa, Birleştirme Ağustos ayında gerçekleşecek. Ama elbette, her zaman bir sorun riski vardır. Gecikme riski de var. Ve böylece, Eylül mümkün ve Ekim de mümkün olabilir, ancak Birleşme bu noktada, gerçekleşmeye çok yakın gibi çalışıyor. Böylece Ethereum sonunda bir hisse kanıtı ağı olacak.”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ