“Ethereum-Bitcoin Hibridi”, eBTC %300 Kazandı

Kendisini "yeni ERC20 Bitcoin" olarak adlandıran yeni altcoin, eBTC Pazartesi piyasaya çıkmış ve %335 oranında değer kazanmayı başarmıştır.

"Ethereum Blockchain'inde Bitcoin'in bir tokenize versiyonu" olmaya çalışan bu konsept, Ethereum sahipleri için 1 Ekim tarihinde airdrop'u da tamamladı.

Coin geliştiricileri eBTC'in web sitesinde: “Şu anda Ethereum üzerinde Bitcoin'in yaygın olarak kabul edilmiş bir versiyonu bulunmadığından eBTC oldukça farklıdır” diye bir açıklamada bulundu.

“... eBTC geliştikce, Ethereum'un yeteneklerini sergileyecek ve kripto para birimleri arasında ön sıralara geçecek”.

Coinmarketcap'ten alınan bilgilere göre, eBTC, 0.03 dolarlık bir fiyatla piyasaya çıktı, sonra EtherDelta'nın yardımı ile fiyatı 0,20 dolara kadar yükseldi.

Bu fiyat yükselişi bir ICO girişimi ile doğrudan bağlantılı olmayıp, spekülatif ilgi dalgasına maruz kalmış artışa daha çok benzemektedir. Tüm bunlarla birlikte, fiyat esnekliği göze çarpmaktadır. eBTC hala ühite paperde yoktur ve teknik uygulamalarında belirsizlikler vardır.

Geliştirici açıklamasına, “eBTC'nin gelişmesi Ethereum için real bir varlık olabilir” ifadesini de ekledi.

“ eBTC Sadece Ethereum'un kripto para dünyasında tanınmasını değil, aynı zamanda Ethereum'un özelliklerini Bitcoin'i temsil eden bir coinde kullanmanı temin edecektir.”

Temmuz'un Yararsız Ethereum Tokeni adı alan eBTC tahminlerin bazen yanlış olduğunu ispat etti.

Kaynak;
https://www.cointelegraph.com

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ