Bitcoin ve kripto para piyasaları oldukça dalgalı piyasalar.

Bitcoin ve kripto para piyasaları oldukça dalgalı piyasalar. Fiyatlar ve CoinMarketCap’teki kripto para sıralamaları sürekli değişiyor. Ancak değişmeyen bir şey var: O da Bitcoin’in liderlik pozisyonu!

ICRYPEX Kripto Para Uygulaması ile Her Yerde Özgürce Alın Satın!

Ethereum Bitcoin’i geçer mi?

Bitcoin liderlik pozisyonunu kaybedebilir mi? Eğer bu sorunun cevabı evet ise Bitcoin’i liderlik koltuğundan edebilecek en güçlü adayın Ethereum olduğunu söyleyebiliriz.

Ethereum yazının kaleme alındığı saatte 3,570 dolar bandında işlem görüyor. Toplam piyasa değeri ise 420 milyar dolar. Bitcoin 47,537 dolar bandında işlem görüyor ve toplam piyasa değeri 894 milyar dolar.

Yukarıdaki verilerden hareketle Ethereum’un liderlik konumuna oturması için Bitcoin’in fiyatı sabitken ETH/USD paritesinin değerinin 7,600 dolara çıkması yeterli olacaktır. Bu açıdan bakınca Ethereum, Bitcoin’i tahtından edebilir. Belki Ethereum, fiyat olarak Bitcoin’e yetişemeyebilir ama toplam piyasa değeri açısından Bitcoin’i egale edebilir.

Ethereum’un Bitcoin blockchain’ine göre önemli avantajları var. Bu avantajlardan en dikkat çekeni Ethereum blockchain’inin farklı projelere ev sahipliği yapabilmesi. Ethereum ağında akıllı sözleşmeler, dApps’ler (blockchain tabanlı uygulamalar), ERC20 tokenları ve birçok proje işlem görebiliyor.

DeFi (merkezsiz finans) platformları ve NFT (non-fungible tokens) Ethereum ağında işlem gören son dönemin oldukça popüler projeleri arasında yer alıyor. DeFi ve NFT’ler popüler oldukça Ethereum talebi de artış gösteriyor. DeFi platformlarında kilitli tutulan Ethereum sayısı 8 milyon adede ulaşıyor.

Ethereum sakinleri sayesinde Ethereum gelecekte bir tarihte Bitcoin’i tahtından edebilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ