Mart ayı, devalüasyonla karşılaştıktan sonra çoğu kripto varlık için kaotik oldu, ardından ani bir pompa ve daha fazla fiyat düşüş oldu.

Mart ayı, devalüasyonla karşılaştıktan sonra çoğu kripto varlık için kaotik oldu, ardından ani bir pompa ve daha fazla fiyat düşüş oldu. Dünyanın en büyük altcoini olan Ethereum da piyasanın düşüş hissinden uzak durmaya çalışıyor, ancak başarılı olamadı. Bununla birlikte, Bitcoin ve Ethereum arasındaki korelasyon yükseliyor ve şimdi 2018'deki tüm zamanların en yüksek seviyesine yakın.

Coin Metrics tarafından sağlanan verilere göre, ATH Temmuz 2018'de 0.8893'te işaretlenirken, 22 Mart 2020'deki korelasyon değeri 0.8727'de kaldı.


Korelasyon büyüdükçe, Skew'e göre ETH-BTC yayılımı için ima edilen oynaklık geri çekildi. ETH-BTC 1 aylık ATM spreadleri, BTC'nin fiyatının yükseldiği ve diğerilerinin de takip ettiği Şubat ayında dalgalanmanın arttığını kaydetti. Bu volatil pazarın zirvesi % 45 olarak kaydedildi, ancak oynaklık 21 Şubat'tan sonra düştü.


Zımni volatilite 12 Mart'ta Bitcoin’in fiyatının düştüğü ani bir artış kaydetti; ancak o zamandan beri aşağı doğru hareket ediyor. 23 Mart'ta ETH-BTC'nin 1 aylık ATM Zımni oynaklığ ı% 10 seviyesindeydi ve bu durum piyasanın varlıkların fiyatının fazla hareket etmemesini beklediğini gösteriyor.

Öte yandan, 1 aylık Gerçekleştirilen Oynaklık yayılımı, mevcut ETH-BTC oynaklığının % 58'de kaldığını gösteriyor. Çünkü Bitcoin ani bir pompa ve dökümü kaydetti. 3 aylık ve 6 aylık ETH-BTC oynaklık marjları, dünyanın en büyük iki kriptosu arasındaki artan oynaklığa işaret etti.

Bu arada, Ethereum’un korelasyonu S&P gibi hisse senetleriyle daha da güçlendi. Coin Metrics’in verilerine göre, ETH ve S&P’nin korelasyonu BTC’ye göre 0.50'den daha yüksek. BTC-S & P aşağı doğru işaret ederken, ETH-S & P yukarı doğru işaret ediyor.


 Bu arada ETH’nin spot fiyatı % 10,49'luk bir artış kaydetti ve bu da değerini 138.13 $ 'a yükseltti, ancak satış baskısı piyasayı geçti. Yazım sırasında ETH düşüyor ve 131.19 $ 'dan işlem görüyor.


En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ