Bitcoin’in daha büyük pazara kitlesel çekişi yaygın bir bilgidir ve bu çaba, en iyi kripto para biriminin yarıya inme sonrası hareket tarzı, altcoin pazarını, özellikle de Ethereum'u büyük ölçüde etkileyecektir.

Ethereum Bitcoin

Bu noktada, fiyat kraldır. 10 günden az bir sürede, Bitcoin üçüncü blok yarılanmasına geçecek ve şüphesiz, en büyük altcoin katkısı 23 milyar dolarlık bir piyasa değeri ile 250 milyar doların üzerinde bir piyasa olan kripto para piyasasının geri kalanında dalgalanma efektleri belirleyecek.

Bitcoin’in daha büyük pazara kitlesel çekişi yaygın bir bilgidir ve bu çaba, en iyi kripto para biriminin yarıya inme sonrası hareket tarzı, altcoin pazarını, özellikle de Ethereum'u büyük ölçüde etkileyecektir.

Bu bağlamda, Ethereum’un Bitcoin'den uzaklaşması şaşırtıcı. Skew piyasalarından elde edilen verilere göre, ETH'nin BTC yüzdesi fiyatı son iki haftadır düşüyor. Bitcoin’in Nisan ayı sonundaki pompasından önce bile, önde gelen iki para dağıldı. O zamanlar ETH, 200 doların altında fiyatlandırıldı ve Bitcoin’in fiyatının yüzde 2.6'sıydı. Şimdi bu yüzde 2,3'e düştü.

Göreceli devalüasyon oranı mutlak olarak önemli olmasa da, nispeten önemlidir. 2018'in başından bu yana, Ethereum’un Bitcoin’lerin yüzdesi olarak fiyatı asla yüzde 2'nin altında olmamıştı.

Şimdi, Ethereum Bitcoin'e göre azalırken, ikincisinin arz programı kayması nedeniyle, bu ayrışma devam edecek mi? Tüccarlar düşünmüyor.

Yarılanmadan sonra, ilgili opsiyon sözleşmelerinin fiyatlandırması ile ölçülen iki kripto para biriminin beklenen oynaklığı benzer hareketler gösteriyor. Aslında, kripto paraların gerçekleşen volatilitesi Kara Perşembe olaylarından sonra zirve yaptı ve sert dururken, zımni oynaklık önemli ölçüde düştü.

Yazım zamanında, 3 aylık Bitcoin ve Ethereum sırasıyla yüzde 4.1 ve yüzde 4.8'e düştü. Bu, her iki kripto paranın önümüzdeki çeyrekte nispeten daha düşük volatilite göreceğini ve daha da önemlisi benzer çizgileri izleyeceğini göstermektedir.

İki kripto para biriminin türev sözleşmelerinin olasılık terimi yapıları benzer bir hareket göstermektedir. Yatırımcılar, açılan pozisyonlar sırasında yapılan sözleşmelere dayanarak daha uzun vadeli kontrat olasılığında düşüş öngörüyorlar.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ