Kripto para piyasasına özgü dalgalanma, kripto varlıkların değer kazanmasını bekleyenler için herhangi bir iyilik yapmadı.

Kripto para piyasasına özgü dalgalanma, kripto varlıkların değer kazanmasını bekleyenler için herhangi bir iyilik yapmadı. Nitekim, CoinMarketCap tarafından toplanan verilere göre, toplam piyasa değerinin 15 Şubat'ta 306,85 milyar dolardan 18 Mart'ta 149,98 milyar dolara düştüğü volatilite söz konusu. Ethereum 24 saatlik hacimde  bile 164,85 $ 'dan 113,11 $' a düştü.

Bitcoin, 12 Mart'ta şimdiye kadarki en büyük bir günlük fiyat düşüşlerinden birine maruz kaldıktan sonra bu bölümün kalbindeydi, kripto pazarının geri kalanı hafta boyunca neredeyse % 30 oranında düşüşe devam etti. Piyasa değeri açısından Bitcoin [BTC], Ethereum [ETH] ve XRP gibi başlıca kripto paralar sırasıyla % 34,% 39 ve% 26 kayıplara uğradı. Bununla birlikte, Bitcoin Cash [BCH], Binance Coin [BNB], Tezos [XTZ] ve Cardano [ADA] gibi diğer altcoinler ,% 35,% 40,% 41 ve 38 gibi kayıplara dikkat çekerek pazarın derin ucunda yer aldı.

Geçen hafta piyasadaki sert değişim nedeniyle, tüm Bletchley endeksleri negatifti. CoinMetrics'in yakın tarihli bir raporuna göre, tüm endeksler değerlerinin üçte birinden fazlasını kaybetti. Coin Metrics’in Bitcoin Bletchley Endeksi, CMBI Bitcoin Endeksi,% 36 düşerken, CMBI Ethereum Endeksi% 42’ye geriledi ve BTC’ye göre% -9.8 oranında geri döndü.

Bununla birlikte, CMBI Bitcoin Endeksi'nin % 2,3 oranında düştüğü için geçen hafta negatif olduğunu belirtmek gerekir. Ayrıca, Ethereum Endeksi, negatif olmasına rağmen,% 0.7'lik bir düşüş kaydettikten sonra en az acı çekti, kripto para Bitcoin'e karşı % 1.6 geri döndü.

Küresel finansal piyasa, devam eden salgının titremelerini hissetmeye devam ettiği için durum böyleydi, bu yüzden kripto pazarı geleneksel pazarla daha iç içe geçmiş ve benzer düşüşler gözlemlemiştir.

Küçük değerli varlıklar, geçen haftaya kadarki en iyi performans gösterenlerin de % 36.2 oranında dik bir düşüş kaydetti. Bletchley 20 endeksi de % 37.5'lik bir düşüş kaydederek kritik bir şekilde acı çekti.

Sadece ilk 10 kripto para BTC'ye karşı % 0,1 pozitif getiri döndürüyordu, B20 endeksi % 5,9 kaybına uğradı ve onu % 4 negatif B40 endeksi izledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ