3iQ ve Mavennet Systems arasındaki ortak girişim olan Canada Stablecorp Inc., ilk Kanada doları destekli stablecoin - QCAD'nin lansmanını duyurdu.

Ethereum Blockchain Üzerine İnşa Edilen Kanada Doları Destekli Stablecoin Piyasada

3iQ ve Mavennet Systems arasındaki ortak girişim olan Canada Stablecorp Inc., ilk Kanada doları destekli stablecoin - QCAD'nin lansmanını duyurdu. Resmi basın açıklamasına göre, QCAD, ERC-20 standardı kullanılarak Ethereum blok zinciri üzerine inşa edildi.

Şu anda, yeni piyasaya sürülen stablecoin, Bitcoin, Ethereum ve USDC'ye karşı ticaret için kullanılabiliyor. Kanada Stablecorp CEO'su Jean Desgagne, Ethereum blockchain üzerine inşa edilen ilk Kanada doları destekli stablecoin hakkında daha fazla bilgi verdi.

“Kanada için sermaye piyasalarının dijitalleştirilmesine hizmet edecek ve sağlam bir ödeme ve uzlaştırma çözümü sağlayacak önemli bir finansal piyasa altyapısı oluşturmaktan heyecan duyuyoruz. QCAD, dijital para birimlerinde yeni bir şeffaflık ve denetlenebilirlik standardı belirlemek için önemli bir fırsat sunuyor. QCAD stablecoinlerin güvenini ve kitlesel olarak benimsenmesini sağlayacak.”

Gelişmenin ardından Mavennet Systems Başkanı Kesem Frank, QCAD'ın dijital finans dünyasına “zorunlu bir bağlantı” kuracağı için Kanada finans piyasası için bir “mihenk taşı” olduğunu ileri sürdü.

QCAD beş Kanada merkezli kripto para borsasında işlem görecek. Bu borsalar: i DVeX, Newton, Bitvo, Netcoins ve Coinsmart. Buna ek olarak, açık finans platformu Gilded, entegre ödemeler ve muhasebe çözümleri ile QCAD'in kurumsal olarak benimsenmesini sağlayacak.

Söz konusu gelişme, Davos'taki Dünya Ekonomik Forumu'nun, Tether ve USDC gibi stablecoinler de dahil olmak üzere dijital para birimlerini yönetebilecek bir çerçeve sağlamaya odaklanmak için bir Küresel Konsorsiyum kurulduğunu duyurmasından günler sonra geliyor.

 Aslında, Kanada Bankası kısa süre önce bir merkez bankası dijital para birimi [CBDC] getirme umuduyla çalışmak için diğer altı merkez bankasına katılmayı açıkladı. Belgeye göre, merkez bankaları grubu temel olarak CBDC kullanım örnekleri, sınır ötesi birlikte çalışabilirlik dahil ekonomik, fonksiyonel ve teknik tasarım seçenekleri ve gelişmekte olan teknolojiler hakkında bilgi paylaşımı gibi faktörleri değerlendirecek.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ