Mevcut Ethereum sahiplerinin %86'sı karlı durumda Cardano'nun %45'inin neredeyse iki katı. Son kripto para piyasası fiyat düzeltmesine rağmen, mevcut Ethereum ve Cardano sahiplerinin çoğu kar ediyor.

Mevcut Ethereum sahiplerinin %86'sı karlı durumda Cardano'nun %45'inin neredeyse iki katı. Son kripto para piyasası fiyat düzeltmesine rağmen, mevcut Ethereum ve Cardano sahiplerinin çoğu kar ediyor.

Ethereum sahiplerinin çoğu karda

Kripto istihbarat platformu IntoTheBlock tarafından sağlanan veriler, 29 Haziran itibariyle Ethereum sahiplerinin yaklaşık %86'sının kârda olduğunu, bu rakamın Cardano'nun %45'inin neredeyse iki katı olduğunu gösteriyor.

Özellikle, Ethereum'un getirilerine rağmen, iki piyasa sinyali varlığın düşüş modunda olduğunu gösteriyor. Yazının yazıldığı ana göre, ikinci sırada yer alan kripto para birimi, son 24 saatte %8,75 artışla 2.178 dolardan işlem görüyor. Cardano %7.33 artışla 1.40 dolardan işlem görüyor.

İki kripto para birimindeki kar getirilerinin, son haftalarda faaliyette olan belirli ağların bir tezahürü olduğu varsayılabilir. Ethereum, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4.328 $'a ulaşarak 2021'de kayda değer bir dijital para birimi olmaya devam ediyor.

Ethereum, DeFi sektör patlamasında merkezi bir oyuncu olarak ortaya çıktıktan sonra ilgi gördü. Başka yerlerde, NFT pazarını kolaylaştırmadaki rolü, yatırımcıların ilgi kaynağı olmuştur.

Son haftalarda Bitcoin, birkaç başka olumsuz haberle birlikte düzenleyicilerin incelemesiyle karşı karşıya kaldı. Bununla birlikte, varlık artan faydaya tanık olduğu için Ethereum da nispeten hareketsiz kaldı.

Cardano dönüm noktası

Ek olarak, Cardano, platformun blok zinciri yardımcı yetenekleri üzerinde adil bir ilgi payı kaydetti. Ayrıca ağ, içerik geliştirmeleriyle yatırımcılar arasında güven oluşturuyor.

Son zamanlarda, Cardano blok zinciri, kripto çevrelerinde önemli bir kilometre taşı olan blok üretiminde %100 ademi merkeziyetçiliğe ulaştı. Sonuç olarak, genel kripto sektörü için başka bir fiyat rallisine tanık olma umuduyla ADA, stake cüzdanlarında bir artışa tanık oluyor. Örneğin, Haziran başında, ADA'nın toplam stake cüzdanları, 2.600'den fazla aktif havuzdan 650.000'in üzerinde bir dönüm noktasına ulaştı.

Ayrıca, ağın öngörülen sürekli gelişimi de Cardano'ya olan ilgiyi artırıyor. Platform, 'Stabilfees'in uygulanabilirliğini araştırdığını ortaya koydu. Sistem, bir grup para birimine sabitleyerek işlemler için bir taban fiyat belirleme doğrultusunda çalışıyor. Kripto para biriminin son zamanlarda zirve seviyesinden % 50 düşüş yaşadığını belirmek gerekiyor. Diğer taraftan 2021 yılının başından bu yana ADA’nın yükselişinin % 1000 olarak gerçekleşti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ