Ethereum'un boğalarla son karşılaşması, dünyanın en büyük 2. kripto varlığının, 2019 Kasım ayının sonundan bu yana ilk kez kilit direncini 155 dolardan kırmasını sağladı.

14 Ocak'tan bu yana kaydedilen büyüme, değerleme olarak etkili bir şekilde yüzde 20 arttı. sadece 3 günlük bir sürede 143,73 dolardan 174,37 dolara yükseldi.

Yazının ayzıldığı sırada, Ethereum 18.5 milyar dolarlık piyasa değeriyle 168.47 dolar olarak fiyatlandırıldı. Ancak son 24 saat içinde ETH, yüzde -0,74 gibi küçük bir düşüş kaydetti.

Ethereum için 1 saatlik grafik, son bir hafta boyunca fiyattaki kademeli büyümeyi resmetti. 14 Ocak’taki büyük dalgalanmadan sonra, token sonraki üç gün içinde yükselen bir kama deseni sergiledi. Desen, Ethereum için önümüzdeki birkaç gün boyunca düşüş eğilimi yüksek olduğunu ileri sürdü. Hem üst trend çizgisi hem de alt trend çizgisi üç defadan fazla test edildi, bu da bir kopuşun yakın olduğunu gösteriyor.

VPVR göstergesine göre, 161 ila 165 dolar arasındaki işlem hacmi son birkaç gündür yüksekti ve kilit destek hattını 160,24 dolar olarak doğruladı. Destek hattının altındaki bir kırılma, değerlemede ağır bir çöküşü tetikleyebilir.

RSI göstergesi, 14 Ocak'tan bu yana düşüş gösterdi bu da yukarıda belirtilen kama modelini doğruladı.

Ethereum'un uzun vadeli grafiği, 14 Ocak'ta azalan kanalın yükselişini kaydetti. Ancak, yakın gözlemde, 200 Hareketli Ortalamanın 2019 Ağustos ayının başından bu yana güçlü bir direnç olarak hareket ettiği görülmüştür. Hareketli Ortalamanın önemli bir direnç olarak güçlü pozisyonunun yeni birkaç gün boyunca devam etmesi muhtemel. Fiyat Hareketli Ortalamanın üstüne çıkarsa, değerlemenin psikolojik direncine 200 $'dan yaklaşabilmesi için 191.25 $'ık güçlü bir direnç çizgisinin test edilmesi gerekir.

Fibonacci retraksiyon çizgileri ETH için benzer direnç seviyeleri sergiledi ve token için anında direnci 179.39 $ ve 205.25 $ 'a çekti.

Sonuç

Şu anda Ethereum için geri çekilme şansı çok yüksek. Ancak fiyat düzeltmesi, ETH'nin önümüzdeki birkaç hafta içinde 200 $'ı aşabileceğinden pazar için olumlu bir gelişme olmaya devam ediyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ