Kripto piyasası değeri 1,27 trilyon dolara sıçradığı için Ethereum (ETH) bugün daha yüksek seviyelerde işlem görüyor. ETH fiyatı 2.008 dolara yükselirken, Bitcoin (BTC) fiyatı 29.800 dolara tırmanarak haftayı daha güçlü kapatıyor.

Ethereum Bu Seviyeyi Test Etti – İşte Artışın Nedeni?

Kripto piyasası değeri 1,27 trilyon dolara sıçradığı için Ethereum (ETH) bugün daha yüksek seviyelerde işlem görüyor. ETH fiyatı 2.008 dolara yükselirken, Bitcoin (BTC) fiyatı 29.800 dolara tırmanarak haftayı daha güçlü kapatıyor.

Kripto para birimleri için kazançlar, ABD hisse senetlerinin haftayı daha yüksek kapatmasıyla geldi ve bölgesel banka hisseleri haftanın başlarında toparlandı.

Ethereum 2.000 Doları Aştı

Cuma günü, Ethereum'un fiyatı saatler içinde %6'nın üzerinde artarak boğaların desteğe dönüştürmeye çalıştığı önemli bir teknik seviye olan 2.000 doların üzerine çıktı. Cumartesi günü, Ethereum 1.966 $ civarında işlem gördü ve gün içi en yüksek seviyesi olan 2.008 $'a yükseldikten sonra son 24 saat içinde %4 artış gösterdi.

Ethereum, geçtiğimiz gün fiyat artışı gören tek kripto para varlığı değil. Bitcoin, %3'lük bir fiyat artışının ardından 29.800 dolara kadar yükseldi.

Hem Ethereum hem de Bitcoin, özellikle son düşüşlerin ardından risk iştahının geri gelmesiyle, yatırımcı duyarlılığındaki artıştan faydalanmak istiyor.

Ethereum Fiyatı Neden Yükseldi?

Binance'te listelendikten sonra Pepe (PEPE) ve Floki Inu (FLOKI) fiyatlarının artmasıyla meme coin çılgınlığının geri dönmesiyle toplam kripto para piyasası değeri %1,5 artışla 1,27 trilyon doların üzerine çıktı.

Meme Coin’ler: Şaka mı Yoksa Güvenilir Bir Yatırım Aracı mı?

Daha geniş piyasaya bakıldığında, ABD borsası haftayı yüksek seviyelerde bitirirken kripto fiyatlarının toparlandığını ve dört günlük bir kayıp serisinin ardından major endekslerin hepsinin yeşile döndüğünü gösteriyor.

S&P 500 %1,85 artışla, Dow Jones Sanayi Ortalaması 546 puan veya %1,65 artışla ve Nasdaq %2,25 artışla kapattı.

Piyasa için olumlu getiriler, iPhone üreticisinin beklenenden iyi gelen üç aylık raporunda dokuz ayın en yüksek seviyesine çıkan Apple (AAPL) hisselerinin liderliğindeki hisse senetlerinin toparlanmasıyla geldi. Piyasa ayrıca, bölgesel banka hisselerinin hafta içindeki büyük satışların ardından bir miktar toparlanma gösterdiğini gördü ve PacWest hisseleri Perşembe günü %60'ın üzerine düştükten sonra toparlandı.

Kripto ve diğer riskli varlıkların genel yatırımcı duyarlılığından faydalanması muhtemel olsa da, piyasalar Nisan ayı TÜFE raporunu değerlendirirken önümüzdeki hafta kilit öneme sahip olacak.

Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell bu hafta merkez bankasının faiz artırımını durdurabileceğini ima etti. Ancak bu hafta güçlü istihdam verileriyle birlikte yatırımcılar enflasyon göstergesini değerlendirirken gözler TÜFE verilerinde olacak.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ