Shandong test ağı için beş Ethereum iyileştirme teklifi (EIP) belirlendi.

Ethereum: Bu Yeni Güncellemeler Ağı Yükseltecek ve Ekosistem Gelişimini Destekleyecek

Shandong test ağı için beş Ethereum iyileştirme teklifi (EIP) belirlendi. Heyecanla beklenen ağ yükseltmelerinden biri, stake edilmiş Ether'leri işaret zincirinden çekme yeteneğidir.

Ethereum geliştiricileri, sorunsuz Birleştirme sonrası ağ yükseltmeleri için yakın bir şekilde birlikte çalışıyor. Bir Twitter dizisi aracılığıyla, Ethereum Foundation JavaScript ekibi, Shandong olarak adlandırılan erken bir Şanghay Öncesi test ağının başlatıldığını duyurdu. Bildirildiğine göre, deneysel test ağı çalıştırması, erken müşteri testi için Şanghay tarafından kabul edilen bir dizi seçilmiş EIP'yi etkinleştiriyor.

Ethereum ekosistemi, lansmanından bu yana birkaç büyük ağ yükseltmesiyle katlanarak büyüdü. Sonuç olarak, ETH ağı akıllı sözleşmelerin kralı olarak taçlandırıldı ve diğer blok zincirlerinin artan rekabet düzeyine rağmen merkezi olmayan uygulamalara ev sahipliği yapıyor.

ETH ağını proof of work'ten proof of stake'e dönüştüren başarılı bir birleştirme etkinliğinden sonra geliştiriciler, Şanghay'dan başlayarak bir sonraki büyük yükseltmeler konusunda danışmanlık yapıyorlar.

Shandong test ağı için beş Ethereum iyileştirme teklifi (EIP) belirlendi.

Heyecanla beklenen ağ yükseltmelerinden biri, stake edilmiş Ether'leri işaret zincirinden çekme yeteneğidir. Ayrıca, 15.168.736'dan fazla stake edilen Ether, yaklaşık 474.023 doğrulayıcı tarafından geri çekilemez. Bununla birlikte, Ethereum onaylayıcıları, hisseli Ether'lerinden yüzde 4 ila 5 arasında APR kazanıyor.

Sonsuz bir Ether arzı gösteren Ethereum belirteçleri ile, çoğu doğrulayıcının Şanghay yükseltmesinden sonra hissesini geri alması pek olası değildir.

Ethereum Yoğunlaştırılmış Ayı Piyasası İle İnşa Ediliyor

Ethereum ekosistemi, belki de Vitalik Buterin'i ağ durumlarını tartışmaya sevk eden en canlı çevrimiçi topluluklardan birine sahiptir. En son kripto fiyat kehanetlerimize göre, ETH'nin fiyatı son 24 saatte yaklaşık yüzde 1,5 düşerek 1.182 dolar civarında işlem görüyor. Dijital varlığın bildirilen değeri yaklaşık 142 milyar dolar ve günlük işlem hacmi yaklaşık 5,8 milyar dolar.

Tokenview tarafından sağlanan zincir üstü verilere göre, Ethereum ağı yaklaşık 49.384.334 sahibine sahiptir.

ETH topluluğu katlanarak büyüdükçe, tarafsızlık ihtiyacı artmaya devam ediyor. Ayrıca, her ülke belirli ekonomik görünüme göre farklı kripto düzenlemeleri belirlemiştir.

Ethereum geliştiricileri, belirlenen ülkenin düzenlemelerine uygun olarak her Web3 ihtiyacını karşılamak için çalışıyor. Bu nedenle, ağ, rakiplerine karşı gelecekteki büyüme başarısını garanti edecektir. Vakfın kaydettiği;

Proof-of-stake'e başarılı bir geçişe odaklanmayı basitleştirmek ve en üst düzeye çıkarmak için The Merge yükseltmesi, stake edilen ETH'yi geri çekme yeteneği gibi beklenen bazı özellikleri içermiyordu. Şanghay yükseltmesinin, bahisçilerin geri çekilmesini sağlayacak olan The Merge'i takip etmesi planlanıyor.

Hararetle tartışılan konular arasında blok sansür ve doğrulayıcıların maksimum çıkarılabilir değeri (MEV) yer alıyor. Ethereum birleştirme sonrası bloklarının yüzde 70'inden fazlasının OFAC sansürlü olması, ademi merkeziyetçiliği sorguluyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ