Kurumsal müşterilerinden artan talebe atıfta bulunan İsviçre Bankası SEBA, ETH staking hizmetleri sunmaya karar verdi.

Ethereum: Büyük İsviçre Bankası ETH Stake

Kurumsal müşterilerinden artan talebe atıfta bulunan İsviçre Bankası SEBA, ETH staking hizmetleri sunmaya karar verdi.

Stake hizmetleri aylık olarak ve Birleştirme yükseltmesinden sonra ayarlanabilir bir kilitleme süresi aracılığıyla sunulacaktır.

Ethereum, Hisse Kanıtı (PoS) geçişine yaklaşırken, ETH tokenlerini stake etmeye olan ilgi önemli ölçüde artmaya devam ediyor. CryptoQuant verilerine göre şu ana kadar 13.32 milyondan fazla ETH tokeni stake edildi.

ETH staking için artan taleple birlikte, geleneksel finans kurumları bile oyuna giriyor. 7 Eylül Çarşamba günü, İsviçre merkezli lider bankacılık kurumu SEBA, kurumsal müşterileri için Ethereum staking hizmetlerini başlattığını duyurdu. Böylece, SEBA müşterileri artık dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum'da stake ödülleri kazanabilirler.

SEBA'nın "stake hizmetleri" başlatma kararı, kurumsal müşterilerinden gelen artan talebin ortasında geldi. Ethereum staking hizmetleri, SEBA müşterilerinin erişilebilir ve esnek bir şekilde ödüller kazanmalarını sağlayacak.

SEBA'dan yapılan resmi açıklamaya göre, stake hizmetleri aylık olarak ve Birleştirme yükseltmesinden sonra ayarlanabilir bir kilitleme süresi aracılığıyla sunulacaktır. Ek olarak, varlık güvenliğini garanti etmek için SEBA ayrıca uygun maliyetli bir ücret yapısı uygulayacaktır. SEBA Bank Teknoloji ve Müşteri Çözümleri Başkanı Mathias Schütz, gelişme hakkında şunları söyledi:

Ethereum staking hizmetlerimizin piyasaya sürülmesi, kurumsal yatırımcıların güvenilir, güvenli ve tamamen düzenlenmiş bir karşı taraf aracılığıyla ağın geleceğini güvence altına almada kilit bir rol oynamasını sağlayacaktır.

Kurumsal sınıf staking hizmetlerimiz, bir dizi önde gelen PoS kripto ağındaki yatırımlardan ödüller kazanmak için kapsamlı ve tamamen entegre bir platform sunar.

Ethereum staking desteğini başlatarak, müşterilerimize hızla gelişen dijital varlık endüstrisine ayak uydurmak için ihtiyaç duydukları son teknolojiyi sunmaya devam ediyoruz.

Birleştirme Gelişmeleri

6 Eylül Salı günü, Ethereum geliştiricileri, Bellatrix yükseltmesinin sonunda Ethereum Merge'e bir adım daha yaklaşarak yayına girdiğini duyurdu. Bellatrix yükseltmesi, Beacon Chain'i güçlendirir ve Ethereum ana ağını Birleştirme için hazırlar. Nihai Birleştirme yükseltmesi, önceki programa göre 15 Eylül civarında gerçekleşecek.

Coinbase gibi devlerle Ethereum Merge için bir dizi borsa da hazırlanıyor ve yalnızca Ethereum blok zincirinin PoS sürümünü destekleyeceklerini açıklıyor. PoS geçişinden sonra, madencilerin bahisçiler olarak oynayacak bir rolü olmayacak ve doğrulayıcılar Ethereum blok zincirindeki işlemleri onaylayacak.

Bununla birlikte, bugün yaşanan gelişmelerden biri, merkezi olmayan finans DeFi platformu Curve Finance'te stake edilen ETH'nin (stETH) fiyatının düşmesiydi. İlk olarak blockchain güvenlik ve analiz firması PeckShield tarafından bildirildiği üzere stETH, 0,958 ETH fiyatından işlem görüyordu. Kripto gazetecisi Colin Wu şunları bildirdi:

Curve'deki stETH döviz fiyatı 0,9585 ETH'ye düştü. Mevcut havuzda şu anda 155.860 ETH (%22.72) ve 530.141 stETH (%77.28) bulunmaktadır. Forklu airdrop almak için bazı talepler olabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ