Bu ayın başlarında toplanan bir Ethereum çekirdek geliştiricileri toplantısında, hard fork koordinatörü James Hancock, henüz Buzul Çağı'nın tam olarak ne zaman vuracağını tahmin edemedi.

Ethereum, Buzul Çağı

Bu ayın başlarında bir araya gelen bir Ethereum çekirdek geliştiricileri toplantısında, hard fork koordinatörü James Hancock, henüz Buzul Çağı'nın tam olarak ne zaman vuracağını tahmin edemedi. Buzul Çağı'nın daha da gecikmesiyle, Tim Beiko, topluluğa, Buzul Çağı'nın geniş bir şekilde tartışıldığı en son [76] çekirdek geliştirme toplantısı hakkında bir fikir vermek için Twitter'dan açıklamalarda bulundu ve şu açıklamayı yaptı:

“Başlayana kadar aylarımız olduğunu düşündük, ancak bu rakamlar yanlıştı. Buzul Çağı çoktan hissedildi! Artık İstanbul'dan sonra geri itmek için tek bir EIP yükseltmesi önerisi var: EIP-2387 veya diğer adıyla Dağ Buzulu ”

Öneri

Toplantıda, EIP 2384 önerildi, İstanbul / Berlin’deki zorluğun dondurulması ve Buzul Çağı bombalarının geciktirilmesine odaklanan bir Ethereum iyileştirme önerisi. Bu EIP'de 4 milyon blok daha zorluğa açılan bir bomba gecikmesi önerildi. EIP, Buzul Çağı'nı toplam 9 milyon blok için 4 milyon blok geri itecek. Beiko, zorluk bombasını itmek konusunda “bir consensus” olduğunu iddia ediyor. Bu yükseltme, büyük olasılıkla 6 Ocak 2020'de olacak olan 9.2 milyon blokta gerçekleşecek. Beiko yaptığı açıklamada şu ifadelere de yer veriyor:

“Çağrıya herhangi bir itiraz yok, bu yüzden 9.2 nilyon blokta yükseltme yapmak, 9 milyon bloktaki zorlu bombaları geri itmek ve Dağ Buzulu adını kullanmak için zor bir consensusumuz var gibi görünüyor. Şimdi test ağları için ne yapılacağı hakkında sorun var? Hepsinin bir zorluğu bomba değil.”

Ancak, tweet serisinin sonuna doğru, Beiko henüz son sayıya gelmediklerini söyledi.

Buzul Çağı Optimal Değil

Ek olarak, Beiko Hancock'un Buzul Çağı ÇYP'ye gelecekte bununla nasıl başa çıkılacağına ışık tutacak bir şey içerdiğini ve mevcut Buzul Çağı modelinin optimal olmadığını kabul ettiğini açıkladı.

Ayrıca, Ethereum'daki Takım Lideri Péter Szilágyi, forkun bu ağlarda hiçbir şey yapmamasına rağmen, ağların fork kimliğini değiştireceği için “PoA ağında forkun bulunmasının tavsiye edilmediğini belirtiyor.Ancak, Ropsten test ağının zor bir bombası var ve bu konuda Beiko şu eklemeyi yapıyor:

“Müşteriler, zorluğu doğru bir şekilde uygulamazlarsa (yani, 0 olarak ayarlanmış bir zemin varsa), müşterilerin“ olumsuz zorluk çekmesine ”yol açabileceğini söylememiz gerekiyor. Yine de bunu kapsaması gereken bazı referans testleri var! ”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ