Ethereum, ABD Doları karşısında dün % 50'den fazla düşüş gösterdi. ETH fiyatı birçok önemli desteği kırdı ve şu anda 78 $ ve 68 $ destek seviyelerine yaklaşıyor.

Ethereum Cehennemi Yaşadı – İşte Kritik Seviyeler

Ethereum, ABD Doları karşısında dün  % 50'den fazla düşüş gösterdi. ETH fiyatı birçok önemli desteği kırdı ve şu anda 78 $ ve 68 $ destek seviyelerine yaklaşıyor.

Ethereum, ABD Doları karşısında sert bir piyasa kazasında 150 doların ve 100 doların altına düştü.

Fiyat, günlük ve haftalık grafikte büyük bir düşüş mumu oluşturuyor.

Haftalık ETH / USD grafiğinde 183 dolarlık destekle büyük bir yükseliş trend çizgisinin altında bir kırılma oldu.

Bitcoin fiyatı % 45'ten fazla düştü ve 5.000 dolarlık kilit destek alanını kırdı.

Ethereum Fiyatı Daha Fazla Düşüş Yaşayabilir

Son üç oturumda Ethereum'da ABD Doları karşısında 195 dolar seviyesinin çok üzerinde büyük bir düşüş gördük. ETH fiyatı 100 dolardan fazla geriledi ve güçlü bir düşüş trendi başlatmak için birçok önemli desteği kırdı.

Düşüş öyle oldu ki, 150 dolar seviyesinin ve 100 haftalık basit hareketli ortalamanın altında ciddi bir kapanış vardı. Ayrıca, haftalık ETH / USD grafiğinde 183 dolarlık destekle büyük bir yükseliş trend çizgisinin altında bir kırılma oldu.

Ethereum ayrıca 111 $ 'lık düşük seviyeden 292 $' a yükselen son büyük yukarı doğru hareketin % 76.4 Fib geri çekilme seviyesinin üzerinde kalamadı. Şu anda 100 dolarlık desteğin altında işlem görüyor ve düşmeye devam edebilir.

İlk destek 78 $ seviyesine yakın (2018 salınım düşük). Fiyat 78 dolarlık desteğin üzerinde kalmazsa 68 dolarlık destek seviyesine inmeye devam edebilir.

Bahsedilen 68 dolarlık destek, 111 dolarlık salıncaktan düşük 292 dolara kadarki son büyük yukarı yönlü hareketin 1.236 Fib uzatma seviyesi olduğu için çok önemli. Diğer kayıplar, önümüzdeki aylarda önemli bir sıçrama olasılığını azaltabilir.

Uzun Ömürlü Ayı Eğilimi?

Ethereum ve bitcoin'deki son çöküş piyasa hissini yok etti ve mevcut düşüş hissi birkaç ay sürebilir.

Piyasa seyrini değiştirdi ve boğaların iyileşmesi için güçlü bir mücadele başlatması gerekiyor. 78 $ ve 68 $ destek seviyelerini koruyabilirlerse, iyileşme şansı var. Uzun vadede son savunma hattı 50 dolarlık bölge olabilir.

Teknik Göstergeler

Haftalık MACD - ETH / USD için MACD şimdi düşüş bölgesinde ivme kazanıyor.

Haftalık RSI - ETH / USD için RSI şu anda düşüş seviyesiyle 40 seviyesinin altına dalıyor.

Ana Destek Seviyesi - 68 $.

 Ana Direnç Seviyesi: 125 $.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ