Ethereum Challenger, Disney Tarafından Tasarlanmış Bir Projeden Üretildi.

Eylül 2017 tarihinden itibaren, kar amacı gütmeyen  Dragonchain Group Foundation, Ethereum gibi kurumsal odaklı Blockchain ile rekabet etmek için Blockchain tabanlı Dragonchain'i ticarileştirmeyi planlıyor.

Vakıf aynı zamanda Dragonchain Inc. adlı ticari şirketi, diğer şirketlerin teknolojiyi hızlı ve kolay bir şekilde benimsemesini desteklemek için kurmuştur.

Dragonchain Inc CEO'su Joe Roets'in sözlerine göre, Dragonchain platformu halka açık Blockchain'i engelleyen sorunları çözecek bir şifreleme teknolojisine sahiptir. Açıklamasında: “Gerçek problemlerinin bazılarının şirketlerdeki geleneksel mühendisler tarafından erişilebilindiğinin, ancak onların kripto bilgsne sahip olmadıklarının farkındaydık.Blockchain'de ise, bir ekonomi uzmanı ya da bir oyun teorisi uzmanına ihtiyacınız olucaktır” dedi.

Disney HQ'da önceden tasarlanmış proje

2014 yılında Walt Disney Şirketinin teknoloji odaklı Washington, Seattle'daki ofisi DragonChain Blockchain protokolünü geliştirmeye başlamıştır. Protokol, Bitcoin ve Ethereum protokolleri gibi önde gelen blockchainlerden daha özel olacak şekilde tasarlanmıştır. Proje, şirketiçi operasyonlarda kullanacağı için güvenli varlık yönetim sistemi kurmak amaçlanmıştır.

Ancak, 2016 yılında Walt Disney projeyi terk etme kararı aldı ve Dragonchain'i açık kaynaklı bir platform haline getirdi. Dragonchain Foundation daha sonra protokolün bakımını yönetmek için birkaç eski Disney personeli tarafından kuruldu. Şu an grup, protokolün ticarileştirilmesini finanse etmek için yatırımcı aramaktadır.

Hibrid, sabit dijital defter
Dragonchain, işlemleri kolayca değiştiremeyecek bir şekilde kaydetmek için karmaşık algoritmalar kullanan dijital defter geliştirmeyi hedeflemektedir. Ancak, kamuya açık olan Bitcoin ve Ethereum protokollerinden farklı olarak, Dragonchain protokolü hibriddir; bu, bazı bilgilerinin özel saklanacağı ve bazılarının herkese açık olacağı anlamına gelir.

Kaynak;
https://www.cointelegraph.com
 

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ