Ethereum Classic topluluğu, Ocak 2020'de yapılması planlanan Agharta Hard Forku'nu bekliyor.

Ethereum Classic’in Agharta Hard Fork

Ethereum Classic’in Agharta Hard Fork'u Ethereum İle Uyumluluğa İşaret Ediyor

Ethereum Classic topluluğu, Ocak 2020'de yapılması planlanan Agharta Hard Fork'unu bekliyor. Ağ, birkaç Testneti yayınlayarak Hard Fork için hazırlanıyor, Kotti test ağı en sonuncusu, 14 Aralık'ta 1705549 bloğunda etkinleştirildi. Diğer Morden ve Mordor'u içeren test ağları Kasım ayında sırasıyla blok 5000381 ve blok 301243'te etkinleştirildi.

ETC Labs'ın kurucusu James Wo ve CEO'su Terry Culver AMBCrypto ile yaptığı röportajda, yaklaşmakta olan Hard Fork üzerinde durdu.

Uyumluluk

Eylül ayı başlarında ağ, Ethereum Classic ve Ethereum ağı arasında uyumluluk sağlamaya odaklanan Atlantis Hard Fork’unu gerçekleştirdi. Birincisi, uyumluluğa odaklanan birçok yükseltmeden Atlantis Hard Fork’u, Ethereum Byzantium ve Spurious Dragon protokol yükseltmelerinin özelliklerini ve ağın kararlılığını, performansını ve güvenliğini artırmak da dahil olmak üzere diğer yönleri içeriyordu. Atlantis Hard Fork’una benzer şekilde, Agharta Hard Fork’unun da Ethereum Classic'i Ethereum ile tamamen uyumlu hale getirdiği söyleniyor.

Agharta Hard Fork’unun Ethereum'un Konstantinopolis Hard Fork’undan bir fork çıkardığı, Petersburg'dan gelen güncellemeler ve Hard Fork hakkında konuştuğu söyleniyor. Konuyla ilgili olarak Terry Culver “ETC ağı ve ETH ağı arasındaki uyumluluk, Ethereum Classic topluluğunun ve ekosistemin gelişimini hızlandıracaktır.” açıklamasını yapıyor.

Ethereum Classic blockchain üzerindeki yenilikçi projeleri canlandıran ilk inkübatörlerden biri olan ETC Labs, ETC ve ETH ağları arasındaki uyumluluğu güçlendirmek için çalışıyor.

Ne Zaman Gerçekleşecek

Agharta Hard Fork’unun 15 Ocak 2020 civarında gerçekleşmesi bekleniyor, Mainnet blok numarası 9,573.000'de yayınlanacak ve Hyperledger Besu, Multi-Geth ve Parity gibi ETC müşterilerinin Kotti testnet ile uyumlu tüm sürümleri var. Multi-Geth ise Agharta'nın kendisiyle uyumlu v1.9.6 sürümünü piyasaya sürdü. Ek olarak, platform, Agharta istemcinin desteklediği son Hard Fork olacağı için kullanıcılara Geth Classic'ten herhangi bir istemciden birine geçmeleri gerektiğini bildirdi.

ETC Labs'ın kurucusu James Wo da ağ genelindeki yükseltme hakkında yorum yaptı ve şunları söyledi:

“Bu güncelleme Ethereum ile uyumlu olmasını istediğimiz bir sinyaldir. Kamu blok zincirlerinin başarısına inanıyoruz, çünkü bunlar topluluğun gücüne dayanıyor. ”

Ethereum Classic ağının bir sonraki Hard Fork’u Aztlan ve bu çatal Ethereum'un son Hard Fork’u İstanbul'un özelliklerini içerecek.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ