Ethereum Classic, Fantom Vakfı ile bir işbirliğini duyurdu.

Ethereum Classic Labs, DeFi

Ethereum Classic'in gelişimini hızlandırmaya ve blockchain girişimlerini desteklemeye adanmış Ethereum Classic Labs (ETC Labs), DLT ürünlerinin açık kaynaklı, modüler platformu olan Fantom'un arkasındaki kâr amacı gütmeyen Fantom Vakfı ile bir işbirliğini duyurdu. Fantom ekosistemindeki kripto agnostik DeFi özellikleri şimdi kullanımda olacak.

Fantom özellikle, popüler Ethereum kredi platformu MakerDAO'ya daha genişletilebilir bir analog olarak Fantom'un Lachesis ve TxFlow consensusu kullanılarak oluşturulan DeFi odaklı bir ortak blockchain Xar Network'ü kullanacak. Fantom Vakfı CMO'su Michael Chen konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullanıyor:

“XTC ekosistemine teknoloji yığınımızın tüm yönlerini (örneğin, stablecoinler, borç verme, stakin, varlık ihracı, teminat, vb.) Dahil olmak üzere DeFi'yi getirmek için ETC Laboratuvarları ile işbirliği yapıyoruz."

İşbirliğinin bir parçası olarak, kullanıcılar Fantom platformunda MakerDAO’nun Ethereum'daki Dai’ye benzer bir stablecoini basmak için Ethereum Classic tokenınıi (ETC) teminat olarak kullanabilirler. Bununla birlikte, Xar Network’ün özel tasarımı, ağ üzerinde desteklenen herhangi bir Teminatlandırılmış Stable Coin Tokenı (CSCT) dahil olmak üzere, ETC dışında teminatlandırılmış stablecoinlerin agnostik olarak verilmesini sağlıyor.

 İleride, Fantom ve ETC Labs arasındaki işbirliği Xar ve daha geniş Fantom ekosistemindeki ETC tokenının özelliklerini ve kullanımlarını genişletecek. Fantom’un araç seti, geliştiricilere, aralarında ve Cosmos gibi ağlar arasında birlikte çalışabilirlikle blockchain ağları kurmaları ve uyarlamaları için güç verecek. ETC için böyle bir işbirliği, tokenın likiditesini artırmaya ve çeşitli ağlarda DeFi ürünlerinde kullanımına yardımcı olabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ