Bir yandan, Ethereum topluluğu, Ethereum Classic topluluğunun üyeleri olan Ethereum 2.0 ile ağın proof of work’ten proof of Stake [PoS]' a geçişi için hazırlanıyor.

Ethereum Classic Proof of Work’e Bağlı Kalacak – İşte Nedeni?

Proof-of-Work algoritmasına yaslandınız. ETC Labs'ın kurucusu James Wo daha önce ETC'nin genel olarak PoS'ye bakmadığını ifade etti.

Aynı şekilde, Wo, , bu tür yeniliklerin kripto para verme yöntemlerini değiştirdiklerinden gerçekten önemli olduğuna dikkat çekiyor. Ethereum Classic'in neden PoW'a bağlı kalmayı seçtiğini vurgulayan Wo, öncelikle PoW kripto para birimlerinin bir meta olarak görüleceğini söyledi.

Ayrıca Wo, PoW'un tamamen merkezi olmayan bir blok zinciri olduğunu öne sürdü, ancak PoS türü mekanizma ile, tedarikin yüzde 50'sinden fazlasını tutabilir, bu da blok zincirini daha merkezi hale getirir. PoW daha merkezi olmayan olduğundan, güvenlik  gibi faydaları diğer şeylerle birlikte destekliyor.

Topluluktan birkaç kişi, blockchain'in PoW sürümü üzerine inşa etmek isteyeceklerini açıkladı, bu nedenle aynı şeyi ele almak için ETC, PoW'ya bağlı kalmaya devam edeceğini ifade etti ve şöyle dedi:

“Bunu kesin olarak dikkate alırsak, temel, çok iyi ve sağlam temelde güvenebilecekleri bir teknoloji olan PoW sağlayıcı platformuna bağlı kalacağız. Blockchain'in PoW sürümünde farklı türde uygulamalar oluşturabilirler. ”

Buna ek olarak, PoS söz konusu olduğunda, geliştiricilerin seçebileceği birçok blok zincir olduğunu, ancak PoW ile Ethereum Classic'in gelecekte öne çıkacak olan olacağını önerdi.

Ölçeklenebilirlik konusu PoW için her zaman ortaya çıkmıştır, ancak PoS'deki ölçeklenebilirliğin PoS'de daha iyi olduğu belirtilmiştir. Bu ayrıca, PoS daha iyi ölçeklenebilirliği sunduğunda insanların neden hala PoW'a bağlı kalacağı sorusuna yol açar. Aynı cevabı veren Wo, ölçeklenebilirliğin önemli olduğunu ancak nihai gereksinimin olmadığını söyledi. Tüm kullanım durumlarının ölçeklenebilirlik gerektirmediğine dikkat çekti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ