Son zamanlarda, Ethereum'un ($ETH) yaratıcısı Rus-Kanadalı programcı Vitalik Buterin, Ethereum ağının iş kanıtından hisse kanıtına geçiş yaptığı yaklaşmakta olan “Birleştirme” sert çatalı hakkında yorum yaptı.

Ethereum Creator:

Son zamanlarda, Ethereum'un ($ETH) yaratıcısı Rus-Kanadalı programcı Vitalik Buterin, Ethereum ağının iş kanıtından hisse kanıtına geçiş yaptığı yaklaşmakta olan “Birleştirme” sert çatalı hakkında yorum yaptı. 

Ethereum Foundation, 15 Eylül'de ana ağda gerçekleşmesi beklenen Merge yükseltmesini şöyle açıklıyor:

“Birleştirme, Ethereum'un mevcut yürütme katmanının  bugün kullandığımız Mainnet  yeni hisse kanıtı konsensüs katmanı olan Beacon Chain ile birleştirilmesini temsil ediyor. Enerji yoğun madenciliğe olan ihtiyacı ortadan kaldırır ve bunun yerine kazıklı ETH kullanarak ağı güvence altına alır. Ethereum vizyonunu gerçekleştirmede gerçekten heyecan verici bir adım – daha fazla ölçeklenebilirlik, güvenlik ve sürdürülebilirlik.

"Başlangıçta İşaret Zincirinin Mainnet'ten ayrı olarak gönderildiğini hatırlamak önemlidir. Ethereum Mainnet   tüm hesapları, bakiyeleri, akıllı sözleşmeleri ve blok zinciri durumu ile   Beacon Chain, Proof of Stake kullanarak paralel olarak çalışırken bile, iş kanıtı ile güvence altına alınmaya devam ediyor. Yaklaşan Birleştirme, bu iki sistemin nihayet bir araya geldiği ve iş kanıtının kalıcı olarak hisse kanıtı ile değiştirildiği zamandır.

“Bir benzetme düşünelim. Ethereum'un yıldızlararası bir yolculuğa pek hazır olmayan bir uzay gemisi olduğunu hayal edin. Beacon Chain ile topluluk, yeni bir motor ve sertleştirilmiş bir gövde inşa etti. Önemli testlerden sonra, yeni motoru eski uçuş ortası için çalışırken değiştirme zamanı neredeyse geldi. Bu, yeni, daha verimli motoru mevcut gemiyle birleştirecek, ciddi ışık yılı harcamaya ve evreni ele geçirmeye hazır olacak.”

Ethereum ana ağ birleştirmesi geçici olarak 15/16 Eylül civarında planlandı.

Birleşme geliyor 🐼

— sassal.eth 🦇🔊🐼 (@sassal0x) 11 Ağustos 2022

Bankless podcast'iyle ilgili bir röportajda Buterin, uzun zamandır beklenen yükseltmenin henüz Ethereum fiyatına yansımadığını savundu. Buterin, Birleştirme yükseltmesinin ardından yatırımcı moralinin "yükselmesini" beklediğini söyledi.

The Daily HODL tarafından bildirildiği üzere Buterin şunları söyledi:

Temel olarak, birleşmenin fiyatlandırılmayacağını bekliyorum, bununla sadece piyasa terimlerini değil, psikolojik ve anlatı terimlerini bile kastediyorum.

Ethereum kurucu ortağı, yükseltmenin katma değerinin lansmandan hemen sonra "fiyatlandırılmayacağını" tahmin ederek devam etti. Buterin ayrıca görüşmecisine ilk lansman versiyonu da dahil olmak üzere yıllar boyunca Ethereum ile çalışma deneyimini anlattı:

Bence hem daha hızlı hem daha yavaş. Sonuçlarımızın şu ana kadar oldukça karışık olduğunu düşünüyorum çünkü Beacon Chain'i kapıdan çıkarma sürecini ETH 1.0'ı kapıdan çıkarma süreciyle karşılaştırırsanız, ETH 1.0'ın ilk versiyonunu yazmamdan 20 ay geçti. lansman için teknik inceleme.

Buterin, ağı tamamen işlevsel ve sağlam tutarken Birleştirme yükseltmesini kapıdan çıkarmak arasında hassas bir denge olarak nitelendirdi. Yükseltmeyi başlatma sorunlarına “çok daha fazla çaba” harcayan Ethereum araştırmacılarının ve geliştiricilerinin değerli etkisine dikkat çekti.

21 Temmuz'da Buterin, Fransa'nın Paris kentinde düzenlenen yıllık Ethereum Topluluk Konferansı'nda (EthCC) “Ethereum protokolünün uzun vadeli geleceği” hakkındaki düşüncelerini paylaştı.

Buterin konuşmasına şöyle başladı:

"Etheruem protokolü şu anda bu uzun ve karmaşık geçişin ortasında ve birçok yönden çok daha güçlü ve sağlam olan bir sistem olma yolunda bir geçiş, değil mi?

“Geçen yılın sonunda, bu tür güncellenmiş yol haritası belgesini yayınladım, burada Ethereum protokol ülkesinde meydana gelen bu büyük beş kategoriden bahsettim, burada birleşme, dalgalanma, sınır ve sonra biraz. aşağısı tasfiye ve savurganlık olacak, değil mi?

“Birleştirme, hissenin kanıtıdır. The Surge parçalanıyor ve The Verge Verkle Trees, The Purge durum süresinin dolması ve eski tarihin silinmesi gibi şeyler ve The Splurge temelde diğer tüm eğlenceli şeyler.”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ