Ethereum'da Hesap Soyutlamayı kullanarak VISA, otomatik ödemeli akıllı sözleşmeler özelliğinin kilidini açmayı başardı.

Ethereum, Cüzdanlar Aracılığıyla Otomatik Ödemeler İçin Milyarlarca Dolarlık Şirketle Ortaklık Kuruyor

Ethereum'da Hesap Soyutlamayı kullanarak VISA, otomatik ödemeli akıllı sözleşmeler özelliğinin kilidini açmayı başardı.
VISA, bu özelliği perakende oyunculara sunmadan önce bu konuda daha fazla araştırma yapacağını söyledi.

Amerikan çok uluslu ve ödeme devi VISA, Ethereum kullanıcılarının kendi cüzdanlarından otomatik ödeme yapmalarına izin vermeyi planladığını duyurdu. Sonuç olarak, Ethereum kullanıcılarının her işlemi manuel olarak imzalaması gerekmeyecek. Bu hamle, bankaları veya diğer merkezi oyuncuları denklemden tamamen çıkarmak için büyük bir adım.

VISA'dan bir mühendis ve araştırmacı ekibi, farklı blockchain ağlarının temellerini anlamak için çalışıyor. 19 Aralık Pazartesi günkü bir blog gönderisinde VISA, ana odak noktasının ölçeklenebilirlik, güvenlik, birlikte çalışabilirlik, gizlilik ve farklı protokollerin kullanım durumları olacağını söyledi.

Bu otomatik ödeme özelliğini uygulamak için VISA, Hesap Soyutlamayı önerdi. Bu temel olarak şu anda geliştirme ekibi tarafından değerlendirilmekte olan Ethereum blok zincirinin bir özelliğidir. Ödeme devi, bu özelliğin kullanıcıların yinelenen fatura ödemeleri ayarlamasına izin vereceğine inanıyor.

Şu anda, otomatik akıllı sözleşmeler işlem talep edemediğinden, bu işlev Ethereum'da çok temel bir düzeyde mevcut değildir. Bu nedenle, kullanıcı hesaplarının işlemleri manuel olarak başlatması ve göndermesi gerekir. VISA'nın merkez bankası dijital para birimleri ve protokolleri başkanı Catherine Gu, bu öneriyi birlikte yazdı. dedi ki:

Blok zincirinin en önemli kullanım durumlarından biri ödemeler içinse, temel gereklilik, blok zincirinin daha iyi olmasa da bugünkü kadar iyi çalışması gerektiğidir. Kripto ekosisteminde meydana gelen teknik gelişmelere aktif olarak katkıda bulunma fırsatına sahip olmak istiyoruz.

Bunu yapmanın en iyi yolu yaparak öğrenmektir—aslında ödemeler için gerçekten önemli olacağını düşündüğüm alanlar olan Web3 altyapılarına ve blockchain protokollerine derinlemesine girmek.

Blockchain'deki Yürütme Zorluklarının Üstesinden Gelmek

VISA, finans kurumu hesap sahipleri için herhangi bir kod yazabildiğinden, geleneksel banka hesaplarıyla böyle bir sistemi yürütmenin kolay olduğunu söyledi. Ancak, aynısını halka açık blockchain platformlarında uygulamaktan kaynaklanan bazı ciddi zorluklar var.

Bu gelişme, Ethereum'un Eylül 2022'de Birleştirme yükseltmesini başarıyla gerçekleştirmesinden hemen sonra gelir. Ethereum blok zinciri şimdi VISA'nın gereksinimlerini karşılayacak daha fazla ölçeklenebilirliğe doğru ilerliyor.

Hesap Soyutlama yöntemini kullanan VISA, akıllı sözleşmelerin ve kullanıcı hesaplarının işlevlerini tek bir Ethereum hesabında birleştirmeyi başardı. Şirket, ortaya çıkan bu hesabı "temsil edilebilir hesap" olarak adlandırdı. Bu yaklaşımı kullanarak, tüccarlar artık otomatik ödemeler için akıllı sözleşmeler uygulayabilecekler.

Kullanıcı, devredilebilir hesapları aracılığıyla izin verdiğinde, satıcıların otomatik ödeme sözleşmesinin ücretlendirme işlevini çağırarak bir ödemeyi tetiklemesi gerekir. Gelecekteki ödemeler için, kullanıcının devredilebilir hesabı, bu otomatik ödeme sözleşmelerini beyaz listeye ekler.

VISA, otomatik ödeme çözümünü üretmede başarılı olmasına rağmen, bunu müşterilere ulaştırma konusunda henüz yorum yapmadı. Decrypt ile konuşan VISA'dan Catherine Gu şunları söyledi:

Bu teknoloji şu anda çok yeni, ancak yolun aşağısında bir şeyler olabilir. Güvenlik ve ölçeklenebilirlik gibi ödemeler için önemli olan temel hususlar hakkında çok sayıda araştırma yapılması gerekiyor.

Sinyalin ne olduğunu ve gürültünün ne olduğunu anlamak çok önemlidir. Bu teknolojiye çok daha uzun vadeli bir bakış açısı getiriyoruz. Gerçek bir faydası olabilir ve bu yüzden buradayız: daha fazla yatırım yapmak, araştırma yapmak.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ