Ethereum, deflasyon yolunda büyük bir dönüm noktasına ulaştı.

Son Ethereum ağ güncellemesi, Ethereum'u kripto pazarındaki ilk deflasyonist varlıklardan biri yapacak ücret yakma mekanizmasını gündeme getiriyor. Ethereum'un deflasyonu, bir varlığın olası aşamalı fiyat artışı nedeniyle kripto topluluğu tarafından büyük ölçüde bekleniyor. Güncelleme ağa uygulandıktan sonra, günde yaklaşık 4.000 ETH yakımına tanıklık edildi.

ICRYPEX Kripto Para Uygulaması ile Her Yerde Özgürce Alın Satın!

Ne yazık ki, mevcut piyasa koşulları ve eğilimleri nedeniyle, Ethereum'un fiyatı yaklaşmakta olan 100.000 ETH yakımı "hype’ını" takip etmedi ve bir gün içinde neredeyse %5 düştü. Ethereum, 23 Ağustos'ta ulaşılan 3.383 $'lık yerel zirveden neredeyse %10 geri çekildi.


Yazının yazıldığı sırada, neredeyse 300 milyon dolara eşit olan 98.983 ETH yakıldı. Daha önce, USD eşdeğeri olarak aynı miktarda Ethereum piyasada gerçekleştirilecek ve mevcut piyasa düşüşünün şiddetlenmesine yol açabilecek ek satış gücü yaratacaktı.

Ethereum ağındaki ilk deflasyon bloğu 5 Ağustos'ta ortaya çıktı, bu da madencilikten daha fazla ETH'nin yakıldığı anlamına geliyor. Önceki hesaplamaya göre, Ethereum'un dolaşımdaki arzı 2022 yılına yaklaştıkça azalmaya başlayacak. Bundan önce, yakılandan daha fazla Ethereum verilecek. Deflasyonist varlıklar giderek azalan dolaşım arzına sahiptir ve bu arz ve talep kanunu nedeniyle sürekli bir fiyat artışına neden olabilir.

Traderlar ve analistler, günlük grafikte "çifte tepe" olarak kabul edilen ve genellikle potansiyel bir trend dönüşüne işaret eden popüler bir düşüş formasyonunun oluşumuna dikkat çektiler.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ